دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 838987
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اولین رای دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در شهر ولینگتون ، پایتخت نیوزیلند توسط یکی از دانشجویان ایرانی به صندوق انداخته شد.

به گزارش تماشاگران کار اخذ رای برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دو صندوق در نظر گرفته شده در شهرهای آکلند و ولینگتون نیوزیلند آغاز شد. به گزارش روز جمعه ایرنا، اعضای هیات نظارت و اعضای صندوق از اولین ساعات بامداد جمعه به وقت تهران در محل صندوق ها حاضر شده و کار اخذ رای به طور رسمی آغاز شده است.

پیش از شروع رای گیری با حضور معتمدین محل و اعضا شعب اخذ رای در این دوشهر مقدمات اجرایی شروع انتخابات انجام و در اولین ساعت شروع رای گیری یکی از دانشجویان ایرانی مقیم ولینگتون رای خود را به صندوق انداخت.
جمعیت ایرانیان مقیم نیوزیلند حدود 10 هزارنفر است که اکثر آنها در شهرهای آکلند و منطقه ولینگتون سکونت دارند.
بر اساس این گزارش، به دلیل اختلاف ساعت موجود، نیوزیلند اولین کشوری است که انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در آن آغاز شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند گفت: به منظور اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 2 صندوق در شهرهای آکلند و ولینگتون در نظر گرفته می شود.
برنامه جامعی برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در نیوزیلند تهیه شده بود که تا کنون همه آن برای تشویق و اطلاع رسانی مناسب به هموطنان مقیم نیوزیلند برای حضور در انتخابات اجرا شده است.
با توجه به اینکه بیشترین جمعیت ایرانیان مقیم نیوزیلند در شهرهای آکلند و ولینگتون هستند، دو حوزه انتخابیه اخذ رای در این دو شهر اختصاص یافته و سایر ایرانیان مقیم شهرهای دیگر می توانند به این نقاط سفر کرده و آرای خود را به صندق ها بریزند.
نزدیک به 10 هزار ایرانی مقیم نیوزیلند هستند که بیش از نیمی از آنها واجد شرایط رای دادن می باشند.

 

 

جمعه بیست و دوم 3 1388

شیراز - خبرگزاری مهر: در حالیکه سه ساعت از آغاز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در کلانشهر شیراز می گذرد حضور مردم این شهر در پای صندوقهای رای چشمگیر و بسیار گسترده و در عین حال کم نظیر بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، براساس گزارشات عینی خبرنگار مهر، از ساعت هشت صبح جمعه اکثر شعب اخذ رای در شیراز مملو از مردمی بود که با در دست داشتن شناسنامه در پای صندوقهای رای حضور یافته تا به کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.

حضور این چنینی مردم در شعب اخذی رای در ساعت اولیه آغاز رای گیری در این شهر نکته ای بود که همگان را به تحسین واداشته و این امر به طور مطلوبی بر شور حضور مردم نیز افزوده است.

شعب اخذ رای مستقر در مرقد مطهر شاهچراغ (ع) نیز از ساعات اولیه رای گیری با استقبال کثیر مردم مواجه شده و دقایقی پیش نیز، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، فرماندار شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس و سایر مسئولان استانی و شهرستانی رای خود را در صندوقهای اخذ رای مستقر در این شعبه انداختند.

مردم حاضر در این شعبه با سردادن مکرر صلوات رای خود را در صندوقها انداخته و بدین ترتیب حضور همیشگی خود را در صحنه اعلام می کنند.

در برخی از شعب اخذ رای، مردم حتی قبل از باز شدن درهای شعب در آن محلها حضور داشته و بر همین اساس در برخی از نقاط با ایجاد صف در شعب حضوری پرشور را در شیراز رقم زده اند.

گزارشات رسیده از سایر شهرهای استان نیز حاکی از حضور پررنگ مردم در پای صندوقهای رای است.

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران گفت: ادارات ثبت احوال امروز تا پایان ساعت رای گیری فعالیت می کنند.

سید احمد قشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: اداره های ثبت احوال از دهم خردادماه به افرادی که شناسنامه آنها دارای مشکلات ثبتی است، خدمات رسانی می کنند و امروز نیز به فعالیت خود ادامه می دهند.

رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران با تاکید براینکه افرادی که شناسنامه شان عکس ندارند نیز می توانند رای دهند، ادامه داد: امروز افرادی که درخواست شناسنامه المثنی کرده بودند می توانند شناسنامه خود را از ادارات ثبت احوال تحویل بگیرند.

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از نخستین ساعات صبح امروز با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در تمامی حوزه های انتخاباتی جنوب شرق تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مساجد و مدارس محل اخذ رای گیری در جنوب شرق تهران از آغازین ساعات رای گیری تاکنون مملو از بسیاری از شهروندان تهرانی است که با صفی طویل منتظر دادن رای و انتخاب کاندیدای مورد نظر خود هستند.

حضور تمام اقشار اعم از جوانان، بزرگسالان و سالخوردگان و حتی کودکانی که همراه با پدر یا مادر خود آمده اند، در حوزه های رای گیری قابل توجه است

براساس آخرین مشاهدات خبرنگار مهر لحظه به لحظه به جمعیت رای دهندگان افزوده می شود.

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

محسن رضایی از کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شعبه اخذ رای، در انتخابات شرکت کرد و رای خود را به صندوق انداخت.

به گزارش ایرنا محسن رضایی پیش از ظهر امروز با حضور در صندوق اخذ رای مستقر در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
پیش از این قرار بود وی در صندوق اخذ رای مستقر در وزارت کشور رای خود را به صندوق بیندازد که منتفی شد.
رضایی پس از دادن رای، در جمع خبرنگاران حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.
وی با بیان اینکه رای مردم مقدس و مورد احترام است گفت: من از جانب خود و هوادارانم اعلام می کنم که هر کاندیدایی که به عنوان منتخب مردم از صندوق های رای بیرون بیاید با او همکاری کرده و به رای مردم احترام بگذارم.

منبع

X