دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821280
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه تنها دشمنان این آب و خاک خواستار مخدوش نشان دادن انتخابات هستند، افزود: در این 30 سال 30 انتخابات برگزار شده و بر همه‌ آنها مهر سلامت انتخابات خورده است البته افرادی که در انتخابات شکست خورده‌اند دست به هر کاری می‌زنند.

محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد انتخابات تصریح کرد: در حال حاضر انتخابات در جوی آرام و سالم برگزار می‌شود و براساس ‌آخرین گزارشات که در سطح کشور داریم متوجه شدیم که مردم با حضور در پای صندوق‌های رای با شور و شوق به کاندیدای مورد علاقه خود رای می‌دهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه تنها دشمنان این آب و خاک خواستار مخدوش نشان دادن انتخابات هستند، افزود: در این 30 سال 30 انتخابات برگزار شده و بر همه‌ آنها مهر سلامت انتخابات خورده است البته افرادی که در انتخابات شکست خورده‌اند دست به هر کاری می‌زنند و می‌گویند در انتخابات‌ها تقلب شده اما مردم ما هوشیار و آگاه بوده و این توهین‌ها را تحمل نمی‌کنند.


ابطحی در مورد اینکه خبرنگاران دنیا انتخابات ایران را به جهان مخابره می‌کنند‌، گفت: مردم جهان انتخابات ایران را زیر ذره‌بین دارند اما برخی از افراد می‌خواهند آب در آسیاب دشمن بریزند.


نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری مردم خود برخی از تنش های احتمالی را در نطفه خفه خواهند کرد،‌تصریح کرد: اگر انتخابات ایران را با دیگر کشورها مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که سالم‌ترین انتخابات را داریم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برخی از افراد نباید با بعضی از اظهار نظرها انتخابات ایران را مخدوش کرده و راه را برای سوء استفاده بیگانگان باز بگذارند البته برخی‌ها به دلیل آنکه خود را شکست خورده می‌بینند می‌خواهند چهره انتخابات را خراب کرده و بگویند در انتخابات تقلب شده است. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: مردم با حضور خود به اشغالگران اطراف ایران و شورای امنیت پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه حضور در حسینیه شماره یک جماران به منظور شرکت در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

به نظر من این دوره از انتخابات یکی از سرنوشت سازترین انتخابات‌های کشور است و به واسطه شرایطی که در جهان، منطقه و درحالی که برای ما در شورای امنیت سازمان ملل پرونده سازی کردند و همین طور نیروهای اشغالگر در اطراف ما حضور دارند و به واسطه شرایطی که مردم در این دوره بیشترین احساس مسئولیت کردند و با حضورشان در همه صحنه‌ها و در همه جا آگاهی خودشان را نشان دادند این انتخابات دارای اهمیت ویژه‌ای است و این بسیار مهم است که این دوره از انتخابات به گونه‌ای برگزار شود که کسی به خودش اجازه ایجاد شبهه ندهد.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد:‌ همه بپذیرند آنچه از صندوق بیرون می‌آید همان باشد که مردم رای داده‌اند و همه توجه کنند که هیچ امانتی بالاتر از رای مردم نیست.


وی ادامه داد: همه مسئولین اجرایی و ناظرین و نمایندگان کاندیداها کارشان را با صداقت و امانتداری انجام دهند چون سرنوشت انقلاب، کشور و حتی جهان اسلام مطرح و به این موضوع وابسته است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تاثیر ایران هم اکنون در معادلات جهانی بسیار بالاست و این تاثیرگذاری پس از انتخابات با حضور گسترده مردم بیشتر خواهد شد و هر یک از این آرا می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد.


خبرنگار یکی از رسانه‌های خارجی (رادیو ایتالیا) از هاشمی در خصوص آرزویش برای آینده ایران سوال کرد که وی پاسخ گفت: آرزوی من همان آرزوهای قدیمی است. کشور ما حق بزرگی در تاریخ بشریت دارد و مردم حق دارند که از جایگاهی در شان خود برخوردار باشند، زحمات زیادی در گذشته کشیده شده و باید در ادامه نیز به گونه‌ای باشد که ایران جایگاه خودش را بیش از پیش به دست آورد، در تاریخ ایران انسانهای بسیار فراوان دانشمند و تحصیل کرده‌ای هستند که خدمات بزرگی را به عالم و جهان ارائه داده‌اند که آرزوی هر ایرانی کسب افتخار و عزت برای ایران است. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

از نخستین دقایق آغاز انتخابات در سراسر کشور، صفوف طولانی در مراکز اخذ رای تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، از صبح امروز در حالی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد که از نخستین دقایق آغاز رای گیری حضور پرشور مردم موجب تشکیل صفوف طولانی مقابل صندوقها شده است.
شعبات مختلف اخذ رای از جمله مسجد لرزاده، حسینه جماران، حسینه ارشاد، جزو پر شورترین صندوق‌های رای بوده است.
علی رغم اینکه همواره محل اخذ رای، در نخستین دقایق خلوت بوده است، اما این دوره مردم با حضور زود هنگام خود در صندوق اخذ رای حماسه‌ بزرگ دیگری را به افتخارات ملت ایران افزودند.
مقام معظم رهبری نیز جزو اولین کسانی بودند که با حضور در حسینه امام خمینی (ره) رای خود را به صندوق انداختند. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که پیشاپیش شکست در انتخابات را پذیرفته‌اند می‌خواهند با این شیوه تبلیغی ،اثرات و تبعاتی که فکر می‌کنند با شکست گریبانگیر‌ آنها می ‌شود را برای خود کم کرده و با فرار به جلو تلاش می‌کنند خود را از نتیجه نظرات مردم در انتخابات خلاص کنند.

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، انتخابات را نماد تجلی حضور مردم و پایه استحکام نظام اسلامی دانست و گفت: در همه سال‌ها و تمام انتخابات گذشته میزان مشارکت مردمی در مقایسه با سایر نقاط دنیا و کشورهایی که مدعی توجه به آرای مردم و مبدع دموکراسی هستند، بسیار بالاتر بوده که این نمادی از مردم‌سالاری دینی است.


وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری دهم نیز که در حال برگزاری است با توجه به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌ها و همچنین نظرسنجی‌هایی که از قبل اعلام شده بود، نشان از یک انتخابات پرشور و بانشاط دارد که مردم با لبیک به خواسته رهبری مبنی بر حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی شرایطی ایجاد می‌کنند که منجر به استحکام آراء و نظرات و خواسته‌های ملی بوده ،پیام آن به سراسر دنیا منتقل شده و مسیر آینده انقلاب را نیز تعیین خواهد کرد.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح مسائلی نظیر کمیته موسوم به صیانت از آرا، خاطرنشان کرد: این نوع رفتارها و تبلیغات و طرح مسئله تقلب در انتخابات، همسویی با خواست و نظر کسانی است که نسبتی با انقلاب نداشته و در داخل و خارج از مرزها دستاوردهای ایران را نفی می‌کنند و با سیاه‌نمایی و یاس‌آفرینی می‌خواهند مشارکت مردمی را مخدوش کنند.
زاکانی در ادامه اظهار داشت: پرداختن به مسئله تقلب در انتخابات و طرح کمیته صیانت از آرا همراهی و هم‌نظری با مخالفین نظام است و این مسائل ساخته کسانی است که نمی‌خواهند انتخابات در ایران پرشور باشد.
وی ادامه داد: از سویی دیگر طرح این مسائل توهین به شعور ملی و جفا در حق مسئولین کشور است که همواره برای سلامت انتخابات و حفظ آراء مردمی تلاش و فعالیت کرده‌اند.


نماینده مردم تهران پیش کشیدن تقلب در انتخابات قبل از مشخص شدن نتیجه انتخابات را یک شیوه تبلیغاتی دانست و گفت: کسانی که پیشاپیش شکست در انتخابات را پذیرفته‌اند با این شیوه تبلیغی می‌خواهند اثرات و تبعاتی را که فکر می‌کنند با این شکست می‌تواند گریبانگیر‌ آنها شود را برای خود کم کنند و با فرار به جلو تلاش می‌کنند که خود را از نتیجه نظرات مردم در انتخابات خلاص کنند.
زاکانی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی به همراه حامیانشان تا پای صندوق‌های رأی باید با یکدیگر رقابت کنند ولی در نهایت این مردم هستند که از حق انتخاب خود به خوبی استفاده کرده و نامزد مورد نظرشان را با سلیقه و معیارهای خود بر می‌‌گزینند.
وی با بیان اینکه اخلاق انتخاباتی و رفتار قانونی حکم می‌کند که بعد از انتخابات نتیجه را همه بپذیرند، خاطرنشان کرد: رقابت تا پای صندوق ادامه دارد اما بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات، رئیس‌جمهور منتخب مورد احترام همه است و قواعد بازی در حوزه انتخابات حکم می‌کند که همه به حضور گسترده مردم و نظر آنها احترام بگذارد.


نماینده مردم تهران در پایان اظهار داشت: کاندیداها و هواداران آنها نباید جرزنی کنند چون با آشوب و بلوا برای کسی رأی درست نمی‌شود و کسانی که این مسائل را دنبال می‌کنند می‌خواهند از پیش ناکامی خود را توجیه کنند اما باید بدانند که تنها نظر مردم در خصوص این جریانات را مخدوش خواهد کرد. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

آیت‌الله سید احمد خاتمی گفت: اصل تشکیل کمیته صیانت از آرا دهن کجی به مجریان و ناظران است و شایعاتی که از سوی کمیته فوق منتشر می‌شود تخلفی مضاعف است و امیدواریم آن‌ها دست از شایعه بر دارند و به آنچه ملت رای می‌دهد تن در دهند.

آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر عدم حمایت اکثریت این جامعه از کاندیدای اعلام شده خود در انتخابات ریاست جمهوری دهم، گفت: شایعه برگشتن اکثریت جامعه مدرسین از رای گذشته خویش را تکذیب می‌کنم و این موضوع را از مصادیق شایعاتی می‌دانم که نباید مردم به آن توجه کنند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه از آغاز تشکیل کمیته صیانت از آراء توسط برخی از کاندیداها بر این نظر بودم که نفس تشکیل این کمیته نادرست است، تصریح کرد: تشکیل کمیته صیانت از آراء القای تشکیک در امانت‌داری مسئولان است و نظام اسلامی در طول 30 سال گذشته با کمال امانت‌داری 30 انتخابات را برگزار کرده است و این دوره هم با همین منش انتخابات را برگزار می‌کند.
امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: اصل تشکیل کمیته صیانت از آراء دهن کجی به مجریان و ناظران است و شایعاتی که از سوی کمیته فوق منتشر می‌شود تخلفی مضاعف است و امیدواریم آن‌ها دست از شایعه بر دارند و به آنچه ملت رای می‌دهد تن در دهند.
عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه کاندیداها نقدها و برنامه‌های خود را طرح کرده‌اند، تصریح کرد: زمانی که برنامه‌ها بیان شده دیگر شایعه پراکنی و زیر سوال بردن انتخابات صحیح نیست. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388
X