دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821261
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در نامه ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: امیدوارم به دوستان خود تذکر بدهید که از ادامه حرکت تخریبی خودداری کنند.

 

 

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اعتماد ملی، مهدی کروبی در نامه ای انتقادی خطاب به هاشمی رفسنجانی از تخریب خود توسط اطرافیان وی و به نفع موسوی انتقاد کرد.
کروبی همچنین نوشت: بدانید که به‌رغم برخی داعیه‌ها اکنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی – مانند دانشگاه آزاد اسلامی – را نمی‌توان در ترویج نامزد مورد نظر شما را نادیده گرفت اما حق شهروندی‌شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی
حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای هاشمی رفسنجانی
ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
با سلام و احترام
همان‌گونه که جنابعالی اطلاع دارید همه اصلاح‌طلبان و علاقه‌مندان به اسلام و انقلاب و ایران و راه و خط امام خمینی همت خویش را مصروف این معنا کرده‌اند که در اوضاع و احوال عمومی کشور «تغییر» ایجاد کنند و به صورت‌های مختلف اعم از نامزدی یا حمایت از نامزدی خاص در انتخابات 22 خرداد 88 کشور را از شرایط فعلی نجات دهند. بدیهی است جز مقام رهبری همه شهروندان ایران اعم از حاکمان و افراد عادی حق دارند از نامزد مورد علاقه خویش در انتخابات پیش ‌رو حمایت کنند به شرط آنکه از اموال عمومی یا دولتی استفاده نکنند که متاسفانه برخی نامزدها و حامیان آنان چنین کرده‌اند. «رقابت» بالا البته سبب «مشارکت» گسترده هم خواهد شد که در صورت سلامت انتخابات هر سه شرط یک انتخابات آزاد محقق خواهد شد و حضرتعالی هم در نامه اخیر خود خطاب به رهبر انقلاب اشاره کرده‌اید که هیچ‌یک از چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه از شما نظر نخواسته‌اند و شما هم تا کنون به خاطر مسوولیت رسمی‌تان در رسانه‌ها مطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های درگیر در انتخابات نگفته‌اید.
اینک که به شکر خدا انتخاباتی پرشور در پیش است لازم می‌دانم ضمن تاکید بر حق شهروندی شما در حمایت از نامزدی خاص به اطلاع‌تان برسانم که متاسفانه برخی از نزدیکان و بستگان شما با شایعه‌پراکنی قصد دارند یکی از دو صدای اصلاح‌طلبان در انتخابات را خاموش کنند و با پخش خبرهای کذب و شایعات ناروا درباره انصراف اینجانب از رقابت‌های انتخاباتی آب به آسیاب مخالفان اصلاحات بریزند. من البته قصد ندارم با بردن نام افراد خاص از نزدیکان و بستگان شما نقش آنان را در برهم زدن وحدت اخلاقی اصلاحات اعلام کنم و ترجیح می‌دهم پس از پایان انتخابات با هم در یک جلسه دو نفره درباره این موضوع صحبت کنیم، اما ضمن تاکید بر دغدغه‌هایی که شما هم درباره انتخابات دارید اعلام می‌کنم این روش دوستان سبب نقض قواعد اخلاقی انتخابات آزاد می‌شود و اتحاد فکری و تاریخی اصلاح‌طلبان را مخدوش می‌کند. حتما به یاد دارید که همه ما درباره جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری پس از درگذشت آیت‌الله مشکینی چه اندازه حساس بودیم و حتما نقش اینجانب و دوستان حزب اعتماد ملی در مشارکت گسترده در انتخابات خبرگان و سپس حمایت از ریاست جنابعالی را از یاد نبرده‌اید، گرچه من هرگز به قصد سهم‌خواهی کاری نمی‌کنم و آن روز باور و اعتقادم را معیار حمایت از شما برای ریاست مجلس خبرگان قرار دادم، اما قصدم از یادآوری این نکته، تاکید بر ضرورت وحدت اصلاحات است. اصلاح‌طلبان از آغاز استدلال مرا برای تکثر در انتخابات شنیده‌اند و می‌دانند که من به یک حرکت حزبی معتقدم و به دعوت افرادی جز از حزب خویش و گروه عظیمی از روشنفکران و روحانیان و مدیران و دیگر اقشار جامعه نامزد نشدم و اکنون در برابر تک‌تک این حامیان مسوول و متعهد به ادامه نامزدی هستم و هرگز به چیزی جز یک رقابت سالم برای بیان عقاید اصلاح‌طلبانه فکر نکردم و اکنون هم خشنودم که با انتشار بیانیه‌ها و ایراد سخنرانی‌ها و حضور در میان مردم در تعمیق اصلاح‌طلبی نقش ایفا کردم و البته داوری نهایی بر عهده ملت است نه کسانی که با نظرسازی و شایعه‌سازی نه حریف که رفیق را هم تخریب می‌کنند.
امیدوارم به دوستان خود تذکر بدهید که از ادامه این حرکت تخریبی – که جز به سود حریف نیست – خودداری کنند و بدانید که به‌رغم برخی داعیه‌ها اکنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی – مانند دانشگاه آزاد اسلامی – را نمی‌توان در ترویج نامزد مورد نظر شما را نادیده گرفت اما حق شهروندی‌شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد.
این روزها اصلاحات در مراحل حساسی قرار گرفته است مبادا به‌نام اصلاحات دشمنان آن را پیروز گردانیم.
با احترام
مهدی کروبی
20 خرداد 88

 

منبع

روزانتخابات شناسنامه ها اسلحه ورای ها گلوله آن است.
مهدی کروبی در مسجد حاج حسن شهریار در بین طرفداران خود گفت: روز جمعه یک اسلحه به نام شناسنامه دارید که گلوله آن رأی شماست پس تعیین تکلیف کنید.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ این نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهریار به همین جمله اکتفا کرد.
پیش از سخنرانی آقای کروبی، عباسی فرد معاون حقوقی و پارلمانی وی در سخنانی با بیان اینکه به جایی رسیده ایم که انقلاب فرزندان خود را می بلعد افزود: انقلاب به دست کسانی افتاده است که حتی پیروزی انقلاب را ندیده اند.
وی گفت: هنوز آنان که همراه امام بودند، به زندان رفتند و تبعید شدند زنده هستند. اگر ده سال دیگر نباشند چه خواهد شد.
عباسی فرد با بیان اینکه حوزه، روحانیت، ارکان نظام، راه امام و ولایت فقیه را به نام دین درخطر می بینم افزود:(روش) آنان که اطرافیان و حلقه اول امام را بدنام می کنند و بر ضد آنان مطالبی می گویند شیوه ناجوانمردانه ای است.
وی گفت: کروبی سیلی خورده قبل از انقلاب است و بدانید قبل از آنکه بسیاری از افراد الفبا را یاد بگیرند وی در زندان و تبعید بود.
عباسی فرد افزود: اگر کروبی به ریاست جمهوری انتخاب شود چتری به بزرگی 70 میلیون نفر برای خانواده ایرانی در امنیت و آسایش باز خواهد کرد.

منبع

شنبه شانزدهم 3 1388

سفر کروبی به شهرستانهای غرب استان تهران.دبیر کل حزب اعتماد ملی و داوطلب دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای سخنرانی به شهرستان های غرب استان تهران سفر کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهدی کروبی قرار است در شهرک قدس، ملارد و شهریار سخنرانی کند.
وی بعدازظهر امروز از زاهدان به تهران بازگشت.

منبع

جمعه پانزدهم 3 1388

عضو شورای مرکزی اعتماد ملی گفت: افت اقبال عمومی از میر حسین موسوی، کناره گیری وی به نفع کروبی را قطعی کرده است.

به گزارش اصولگرا، حسن کریمیان درپی اظهارات یکی از اعضای سازمان مجاهدین مبنی بر اینکه هیچ نگرانی در مورد کاندیداتوری کروبی نداریم چرا که وی قطعا به نفع موسوی کنار خواهد رفت، گفت: حضور کروبی تا انتهای رقابت های انتخاباتی یک امر اجتناب ناپذیر و قطعی است و این سازمان و همراهانش بدون اطلاع از آرای قابل توجه کروبی قصد دارند انتخابات نافرجام 84 را برای اصلاح طلبان تکرار کنند.

وی با اشاره به گزارش های اخیر نظر سنجی در خصوص کاندیداتوری موسوی تصریح کرد: گزارشات نظر سنجی اخیر حاکی از آن است که رشد اقبال به کاندیداتوری موسوی متوقف و حتی با افت مواجه شده، لذا ماندنش در عرصه انتخابات با تردیدهایی همراه شده است.

عضو شورای مرکزی اعتماد ملی با تاکید بر کناره گیری موسوی به نفع کروبی اظهار داشت: با مصمم بودن کروبی و اقبال بی نظیر از کاندیداتوری وی کناره گیری موسوی به نفع کروبی قطعی است.

منبع

رشت - مهدی کروبی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت که مناظره وی با محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی دیگر نامزدهای ریاست جمهوری دهم جدی تر، چالشی و مفصل تر خواهد بود.

به گزارش ایرنا،کروبی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران استان گیلان در فرودگاه رشت افزود: این دو مناظره با بحث‌های جدی همراه خواهد بود.

وی همچنین مناظره خود با محسن رضایی را مثبت ارزیابی کرد.

کروبی در بخش دیگری از این گفت وگو افزود: این روزها شاهد شور وشعف مردم برای شرکت گسترده در انتخابات هستیم .

نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به برنامه‌های خود برای رفع مشکلات و توسعه کشور اظهار داشت : مشکلات کشور را متناسب با نیازهای مناطق مختلف بررسی و در این زمینه گروه‌های کاری جدی تشکیل و پیگیری می‌کنیم .

وی گفت که از استان گیلان یک وزیر نیز در کابینه خود انتخاب خواهد کرد.

کروبی با اشاره به برنامه هایش در رابطه با سیاست خارجی افزود: به جز اسرائیل با همه کشورهای دنیا روابط را بهبود خواهیم داد.

وی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هم گفت : انرژی هسته‌ای صلح آمیز را پیگیری خواهیم کرد و از تنش نیز پرهیز می‌کنیم.

کروبی اظهار داشت : حوادثی که برای ما در خصوص انرژی هسته‌ای در دنیا پیش آمد همه آن مربوط به مسائل هسته‌ای نبود بلکه مربوط به حرف‌های نسنجیده بود که در محافل زده شد.

وی روز چهارشنبه در برنامه‌ای تبلیغاتی به استان گیلان سفر و شامگاه همین روز این استان را ترک کرد

منبع

پنج شنبه جهاردهم 3 1388
X