دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821260
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

براساس خبرهای دریافتی موثق، سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت طی دو روز گذشته فشار خود را بر میرحسین موسوی برای کناره‌گیری از کاندیداتوری افزایش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این فشارها تاکنون با مقاومت موسوی توام بوده است ولی برخی از ناظرین سیاسی، جمله پایانی کاندیدای اصلاح‌طلبان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما را نشانه‌ای از تاثیرپذیری او از فشارهای دو حزب تندرو یاد شده می‌دانند. موسوی شب گذشته در مصاحبه خود خطاب به مردم گفت: «این آخرین دیدار من با شماست و دیگر ارتباط من با شما قطع می‌شود».
براساس این گزارش دو حزب افراطی مجاهدین و مشارکت با این استدلال که پیروزی موسوی در مرز غیر ممکن قرار گرفته است گفته‌اند باید با کناره‌گیری از انتخابات فضا را رادیکالی کرده و از کنترل نظام خارج نمود این دو حزب با استدلال موسوی مبنی بر اینکه اعتراضات تند را باید به پس از اعلام نتایج انتخابات موکول کرد، مخالفت کرده و گفته‌اند در این صورت زمینه پذیرش اعتراضات حاد از بین می‌رود و مردم آن را بازتاب شکست انتخاباتی ارزیابی می‌کنند و این اثر عکس دارد.
چند روز پیش سایت وابسته به محسن رضایی خبرداد که رضایی نفر دوم در انتخابات خواهد بود و این در حالی مطرح شده که همه نظرسنجی‌ها او را نفر چهارم و با فاصله بسیار زیاد از نفر دوم نشان می‌داد. این سایت بطور ضمنی از احتمال کناره‌گیری دو کاندیدای اصلاح‌طلب خبرداده و گفته بود رقابت از 4 کاندیدا به رقابت دو کاندیدا تبدیل می‌گردد.
این موضوع البته بعدا از روی سایت مذکور برداشته شد و هر دو کاندیدا در مناظره‌ها بر باقی ماندن در صحنه تاکید کردند البته حجت‌الاسلام کروبی در مناظره‌ای که با موسوی داشت به فشارهای دو حزب مشارکت و مجاهدین اشاره کرد و با تاکید معناداری از او پرسید که آیا قادر است در برابر فشارها مقاومت کند و بماند که در نهایت موسوی گفت: که قصد کنار کشیدن ندارد.
پیش از این روزنامه کیهان در تاریخ 24/11/87 در یادداشت روز خود با عنوان «برای مشارکت یا بر هم زدن» که بازتاب فراوان پیدا کرد نوشته بود: «مبنای فعالیت مجاهدین و مشارکت شرکت در انتخابات نیست بلکه تلاش برای به هم زدن فضای انتخاباتی و تحت فشار قرار دادن نظام است.»
در همین حال برخی از تحلیل‌گران معتقدند افشای نامه‌ محرمانه حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب از سوی افراطیون دوم خرداد صورت گرفته است تا چهره‌هایی نظیر هاشمی را وارد راهی بدون بازگشت نمایند. 

منبع

چهارشنبه بیستم 3 1388

فیلم دوم انتخاباتی مهندس موسوی با فضایی متفاوت تر از قبل در حال پشت سرگذاردن مراحل نهایی خود است.

به گزارش جهان، این فیلم که به کارگردانی احمد رضا درویش ساخته می شود بر خلاف فضای احساسی فیلم قبلی که توسط مجید مجیدی تهیه شده بود از قالبی کاملا سیاسی و تند برخوردار است. به طوری که چهره هایی چون سعید حجاریان، میردامادی، کولایی و بهزاد نبوی در مصاحبه های جداگانه به تعریف و تبلیغ میرحسین موسوی پرداخته اند.

 

هر چند ستاد میرحسین موسوی نیز تلاش زیادی به عمل آورده تا از رسانه ای شدن این چهره ها آن هم در فیلم دوم تبلیغاتی موسوی جلوگیری کند اما پافشاری کارگردان این فیلم و مخالفت ستاد موازی میرحسین به رهبری طیف تندرو مشارکت و مجاهدین، کار را به رفع اختلاف توسط شخص میرحسین موسوی کشانده است.

در صورتی که میرحسین موافق حضور این افراد در فیلم دوم خود باشد این مستند فردا شب به مدت نیم ساعت از رسانه ملی به نمایش درخواهد آمد.

بنا بر این گزارش، در این فیلم حجاریان با تشریح وضعیت کشور چنین استدلال می کند که در صورت ادامه وضعیت فعلی، کشور در آستانه فروپاشی قرار گرفته و برای دوری از بحران باید به میرحسین موسوی رای داد.

میردامادی نیز با نقد سیاست خارجی فعلی پیشنهاد رای دادن به میرحسین را می کند.

منبع

يکشنبه هفدهم 3 1388

میرحسین موسوی معتقد است که زنان نباید بی جهت در کوی و برزن ظاهر شوند.

           
 
زهرا رهنورد همسر مهندس میرحسین موسوی در مصاحبه با مجله زن روز اعلام کرد:میرحسین موسوی معتقد است تا حد امکان باید حریم جدایی زن و مرد حفظ شود و زنان نباید بی جهت در کوی و برزن ظاهر شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از مجله زن روز مورخ 7 آذر 1360 ، زهرا رهنورد در این مصاحبه تاکید کرد:موسوی به مقام زن به صورت متعصبانه و غیرتی بها می دهد و در روابط اجتماعی زن و رفت و آمد او در محیطهای خارج از خانه به هیچ وجه گرفتار ترقی خواهی های روشنفکرانه و رفتار و روابط باز و بی ضابطه نیست به ویژه در محل ها و محیطهایی که مردان هم حضور دارند.

زهرا رهنورد افزود:مهندس موسوی کلا از مقام و حرمت زن به دور می داند که زن در آن دسته از خریدهایی که با کاسب و مردان محل سروکار دارد وارد شود و از غیرت مرد مسلمان جایز نمی داند که تن بدهد به این موضوع که زنان بی جهت در کوی و برزن ظاهر شوند و با این و آن هم سخن شوند.    

 

تصاویر مربوط به گردهمایی دوم خرداد می باشد که مطمئنا عکسهای زیادی در این مورد دیده اید بحث من این نیست که چرا با آن وضع در آنجا حضور داشتند بلکه منظور صداقت در گفتار می باشد !!!

مگر قرار نبود در مقابل مردم صادق باشیم!!!

منبع

يکشنبه هفدهم 3 1388

میرحسین موسوی: آمده ام تا با بی قانونی و تبعیض مبارزه کنم

                                          
تاکید مداوم میرحسین موسوی بر پیاده سازی عدالت عمومی و رفع تبعیض در میان اقشار مختلف جامعه و اتهام زنی پیاپی وی به دولت نهم در این رابطه، در حالی صورت می گیرد که متاسفانه طبق اسناد معتبر بدست آمده خلاف ادعاهای مهندس موسوی در حرف و عمل ثابت می شود.
به گزارش جهان، دختر میرحسین موسوی در سال 83 متقاضی پذیرش بدون کنکور در دوره دکتری فیزیک دانشگاه امیرکبیر می شود و مسئولان آن دانشگاه نیز در اقدامی خلاف قانون در حالی که نامبرده دارای معدل 5/13 در دوره کارشناسی و 7/14 در کارشناسی ارشد بوده، وی را پذیرش می کنند.

بنابر این گزارش، دختر موسوی در تاریخ 7/6/83 طی نامه ای خطاب به رئیس دانشگاه امیرکبیر با اعلام اینکه در سال 81 نفر سوم جشنواره جوان خوارزمی شده و دارای چهار مقاله چاپ شده در نشریات داخلی و خارجی است، متقاضی پذیرش بدون کنکور در دوره دکتری فیزیک دانشگاه امیرکبیر می شود.

پیرو دستور مورخ 8/6/83 رئیس دانشگاه امیرکبیر مبنی بر رسیدگی به این تقاضا،رئیس دانشکده فیزیک این دانشگاه طی دستورمورخ20/7/83خطاب به مدیرکل تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارسال مدارک دختر میرحسین موسوی اعلام می دارد که معدل کارشناسی ارشد نامبرده 7/14 می باشد و عملا امکان تحصیل وی بر طبق قانون وجود ندارد.

با این حال رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه امیرکبیر طی نامه شماره 5582/41 مورخ 22/6/83 اعلام می نماید که موافقت شده تا خانم کوکب موسوی با استفاده از سهمیه دانشجویان ممتاز در دوره دکتری پذیرفته شود.

شایان ذکر است که برابر ماده 4 آئین نامه های تسهیلات آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان ممتاز مورخ 19/12/81 و 10/3/82، دانشجویان ممتازی می توانند در دوره دکتری پذیرفته شوند که در دوره کارشناسی ارشد معدل کل دروس آنها 17 و پایان نامه آنها با درجه عالی ارزشیابی شده باشد.

به نظر می رسد میرحسین موسوی با توجه به ادعاهای پیاپی مبنی بر وجود تبعیض و عدم رعایت عدالت در دولت نهم،باید عدالت واقعی را از منظر خود باز تعریف نماید.

گفتنی است سایت جهان بر خود لازم می داند در صورت پاسخ،جوابیه مهندس موسوی را عینا منتشر سازد.
يکشنبه هفدهم 3 1388

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایرنا، متن نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق خطاب به موسوی به این شرح است:
از زمان اعلام کاندیداتوری حضرت عالی، شما مباحثی را پیرامون شفاف سازی قراردادهای نفتی مطرح نموده‌اید که در این زمینه با توجه به برخی از اطرافیان نزدیک به شما، ملاحظاتی وجود دارد.

جناب آقای زنگنه وزیر محترم نفت در دولت اصلاحات به عنوان یکی از افراد بسیار نزدیک به شما از یک طرف و سکوت حضرت عالی در قبال گزارش مهندسان نفت جنوب کشور در زمینه تخلفات جناب آقای زنگنه در بحث قرادادهای نفتی و سایر مباحث نفتی، شائبه های بسیاری در زمینه نگاه و برنامه های شما در زمینه موضوع نفت در اذهان کارشناسان مستقل نفتی و دلسوزان این بخش به وجود آمده است.

در زیر نکاتی پیرامون دوران تصدی آقای زنگنه بر وزارت نفت مطرح می شود، البته این مطالب دلیلی بر نفی خدمات ایشان نیست.

1- چرا در 8 سال وزارت ایشان یک پالایشگاه به بهره برداری نرسید؟ این امر که سبب وابستگی بیشتر به واردات بنزین و گازوئیل از خارج کشور شد و سبب خروج میلیون ها دلار ارز گردید، بر خلاف ابلاغیه مقام معظم رهبری دام ظله ادامه روند خام فروشی نفت را به دنبال داشت. از همه مهم تر اینکه وابستگی کشور به واردات بنزین و گازوئیل از خارج کشور خطرات امنیتی فراوانی داشته و دارد که نمونه آن تصمیم امریکا برای تحریم واردات بنزین به ایران می باشد که معلوم نیست آقای زنگنه ناخواسته در جهت براندازی نرم نظام بوده اند یا...

والبته خوشحالیم که با آغاز فعالیت دولت نهم ساخت پالایشگاه ها در کشور به منظور رفع نیاز از خارج آغاز شد.

2- وزارت نفت و دولت آقای خاتمی به خاطر ترس از تبعات سهمیه بندی بنزین علی رغم اینکه شعار قانون‌مداری می دادند از اجرای این طرح سر باز زدند و تکلیف قانونی برنامه سوم را اجرا نکردند اما دولت نهم شجاعانه این طرح را اجرا کرد که علاوه بر کنترل مصرف بنزین -که سهم عمده آن را طبقات ثروتمند جامعه مصرف می کردند- موجب جلوگیری از قاچاق میلیون ها لیتر سوخت به خارج از کشور و ایجاد عدالت اجتماعی و برخورداری یکسان از یارانه ها شد، اما به جای تقدیر از آن فقط مورد اتهام و تخریب قرار گرفت.

3- از زمان وزارت آقای زنگنه، آمار مربوط به مخازن نفتی کشور محرمانه اعلام شد که در پایان این 8 سال، میزان قابل توجهی -حدود 40 میلیارد بشکه- به شکلی نامشخص به ذخایر کشور افزوده شد که معلوم نیست مبنای آن چیست؟ نکته نگران کننده این که برنامه‌ریزی‌های بلند مدت بر مبنای این آمار جدید لحاظ شده است، می تواند اختلال جدی را در روند توسعه کشور به وجود آورد، آیا این دروغ آشکار!؟ با شعار شفاف سازی تعارض ندارد؟

4- در دوران وزارت جناب آقای زنگنه قراردادهای بیع متقابل، محرمانه اعلام گردید. این عدم شفافیت در موضوع قراردادهای بیع متقابل ، شائبه ی فساد در این قراردادها را تقویت نمود و امکان استفاده از نظرات کارشناسان و محققان را در زوایای مختلف این قراردادها از بین برد. تزریق آب به جای گاز به میدان نفتی سروش و غیر قابل استحصال شدن حدود یک میلیارد بشکه به خاطر این بی تدبیری علی رغم تذکرات مختلف کارشناسان مستقل، تنها نمونه ای از ثمرات این عدم شفافیت است. اگر قیمت هر بشکه نفت را معادل 60 دلار در نظر بگیریم، حدود 60 میلیارد دلار، تنها در این میدان به مخازن نفتی کشور، خسارت واردشده است.

5- آقای زنگنه زمینه حضور شرکت های چند ملیتی را در قالب قراردادهای بیع متقابل در ایران فراهم نمود. اما در این قراردادها به جای آنکه منافع ملی لحاظ شود، منافع شرکت های چند ملیتی لحاظ گردید. عدم تزریق گاز به میادین، عدم تولید صیانتی، تهیه mdp توسط شرکت خارجی و... که به راحتی می توانست در ساختار قراردادها اصلاح شود، این ابهام را به وجود می آورد که معلوم نیست ایشان وزیر نفت ما است یا نماینده شرکت خارجی؟

در قراردادهای بیع متقابل 1/3 میزان مندرج در کل قرار دادها تحقق یافته است، از آنجا که عدم حفظ سطح تولید ربطی به شرکت خارجی نداشته، در مجموع روزانه به قیمت نفت 60 دلار بر اساس قرار داد حفظ نشدن سطح تولید ربطی به شرکت خارجی ندارد شرکت خارجی پول را گرفته و رفته و این ما هستیم که روزانه به قیمت نفت 60 دلار، 48 میلیون دلار ضرر می کنیم که معادل ماهیانه 1،4 میلیارد دلار ضرر در قبال قراردادهای غیر کارشناسی و البته محرمانه! آقای زنگنه به کشور وارد می شود، حال چه کسی در قبال این سرمایه عظیم که به واسطه اشتباه آقایان از بیت المال می رود پاسخگو است؟

6- قرارداد کرسنت شاهکار آقای زنگنه، قراردادی که بنابر اعلام نظر ایشان، بهترین قرار داد از لحاظ قیمت و اهمیت سیاسی بوده است! حال آنکه حسن روحانی -دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی- اعلام می کند دستاورد خاصی در این قرار داد وجود ندارد!

در این قرارداد، گاز ایران به یک شرکت اماراتی به مدت 25 سال به صورت انحصاری فروخته می شود. درآمد ایران از 25 سال صادرات گاز 3،3 میلیارد دلار بوده اما انباشت سرمایه شرکت واسطه ظرف 21 روز به 78 میلیارد دلار می رسد و ارزش سهام آن حدود 220 برابر می شود. در این قرارداد، گاز ایران با قیمتی بسیار نازل تر از صادرات روسیه به اروپا و صادرات ایران به ترکیه به یک شرکت؟! و نه به یک کشور فروخته می شود. البته نام آقای ابطحی -حامی آقای کروبی- نیز به عنوان واسطه در این قرار داد دیده می شود و باز آقای زنگنه باید مشخص کند که مأموریتش تامین منافع ملی بوده و یا...

صحبت بسیار است؛ از مسائل پتروشیمی و افراد دارنده نمایندگی از شرکت های خارجی و افرادی که در این وزارت خانه کماکان خادم آقای زنگنه هستند تا...

آقای دکتر احمدی نژاد 4 سال است که با انواع مشکلات در نفت، در حال مبارزه با مافیا می باشد البته ساختار وزارت نفت به راحتی این امر را ممکن نمی سازد با نگاهی به معاونان وزارت نفت نظیر آقایان ترکان ، نعمت زاده و... متوجه این مطلب خواهید شد.

با توجه به شعار حضرت عالی در زمینه شفاف سازی از جناب عالی، این تقاضا را داریم که با توجه به جمیع مباحث فوق، لطفا نظرات خود را در زمینه کارکرد جناب آقای زنگنه، شفاف بیان نمایید.

منبع

جمعه پانزدهم 3 1388
X