دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821306
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

کلیه امتحانات دانشگاه تهران در روزهای شنبه و یکشنبه 23 و 24 خرداد ماه لغو شد

 

 

دکتر محمود کمره‌ای معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلام این خبر به ایسنا، افزود: بر طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده و با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، کلیه امتحانات دانشگاه تهران در روزهای شنبه 23 و یکشنبه 24 خرداد ماه لغو و تاریخ جدید برگزاری آنها متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: سایر امتحانات دانشگاه تهران در فاصله زمانی دوشنبه 25 خرداد تا پنجشنبه 4 تیر ماه سال جاری طبق تقویم آموزشی از قبل تعیین شده و بدون هیچ گونه تغییر برگزار خواهد شد .

 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

رئیس ستاد انتخابات کشور از امکان حضور نمایندگان نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مرحله نهایی تجمیع آراء در ستاد انتخابات کشور برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، کامران دانشجو در ارتباط زنده از محل ستاد انتخابات کشور با اخبار نیمروزی سیما گفت: نمایندگان نامزدها می توانند از ابتدای باز شدن درهای شعب اخذ رای تا پایان رای گیری ، شمارش آراء و تکمیل فرم 22 در پای صندوق های رای حضور داشته باشند و سپس میزان آراء هر یک از نامزدها را در آن شعبه یادداشت کنند.
وی افزود: در مرحله تبدیل فرم 22 به فرم 28 و تجمیع در شهرستان ها نیز نمایندگان نامزدها می توانند حضور داشته باشند.
دانشجو گفت: از شهرستان ها 360 فرم 28 به طور مستقیم به ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور ارسال می شود که برای نخستین بار شرایط حضور نمایندگان نامزدها در این مرحله نیز فراهم شده است و در این باره برای معرفی این افراد، به ستاد های انتخاباتی نامزدها نامه ارسال شده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه فضای انتخاباتی خوبی در کشور حاکم است افزود: برای برگزاری انتخاباتی پرشور و نشاط آمادگی کامل داریم.
دانشجو گفت: بر اساس قانون 24 ساعت قبل از آغاز اخذ رای گیری هر گونه فعالیت تبلیغاتی ممنوع است که این امر به علت حاکم شدن فضای آرامش و گذشتن از هیجان تبلیغات است.
وی افزود: از ستاد های انتخاباتی نامزدها خواسته ایم با صدور اطلاعیه از طرفدارانشان بخواهند در روز اخذ رای ، هیچ گونه نماد تبلیغاتی به همراه نداشته باشند زیرا اثر منفی دارد.
دانشجو گفت: 8 صبح فردا 22 خرداد رای گیری آغاز و بر اساس قانون به مدت 10 ساعت یعنی تا ساعت 18 به طول می انجامد.
وی افزود: در صورت درخواست فرمانداری ها و صلاحدید وزیر کشور این مهلت قابل تمدید است اما در هر حال اخذ رای تا ساعت 24 پایان می یابد.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: هموطنان فردا برای رای دادن حتما شناسنامه به همراه داشته باشند و خواهشمندیم کارت ملی را نیز فراموش نکنند.
دانشجو با بیان اینکه بدون شناسنامه رای دادن امکان ندارد افزود: داشتن کارت ملی منجر می شود وقت کمتری گرفته شود و همچنین می توانیم درباره درصد حضور بانوان، آقایان و رای اولی ها گزارش های خوبی استخراج کنیم.

منبع

پنج شنبه بیست و یکم 3 1388

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص برخی شبهه‌ها مبنی بر قطع اینترنت و سامانه پیامک کشور در روز انتخابات گفت: از این موضوع نه اطلاعی داریم و نه برنامه‌ریزی در این زمینه صورت گرفته و قطع اینترنت در روز انتخابات اساسا پایه‌ای ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، کامران دانشجوی رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در ادامه نشست خبری امروز خود با خبرنگاران افزود: به کاندیداها توصیه می‌کنیم در ستادهای انتخاباتی خود کمیته‌ای به نام صیانت از قانون انتخابات تشکیل دهند تا از حریم قانون در برگزاری انتخابات صیانت شود.
وی اظهار داشت: در فرایند اجرایی مجموعه اقدامات فراوانی برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت تمامی ستادهای انتخاباتی کاندیداها صورت گرفته که از جمله آن برگزاری نشست با نمایندگان ستادهای انتخاباتی در دوم خرداد و همین طور در روز گذشته برای اعمال هماهنگی هر چه بیشتر در برگزاری انتخابات بوده و همین طور ستاد انتخابات تا کنون بر مبنای برگزاری انتخابات در مشی قانونی آن 2 اطلاعیه نیز در خصوص نحوه تبلیغات انتخاباتی صادر کردند.
قائم مقام وزیر کشور عنوان کرد:‌ همه تعرفه‌ها و مهرهای انتخاباتی به استان‌ها تحویل کردند و 49 هزار دستگاه بارکدخوان تحویل ستادهای انتخاباتی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها شد تا در مرحله برگزاری انتخابات رایانه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین استان‌ها، رایانه‌های مورد نیاز برای برگزاری انتخابات 22 خرداد را نیز خریداری و یا تامین کردند و مشکلی در خصوص فرایند اجرای انتخابات وجود ندارد.
کامران دانشجو بیان کرد:‌ لیست نهایی بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات میان دوره‌ای هشتمین مجلس شورای اسلامی تحویل فرمانداری‌ها شد و بنابر قانون از 14 خرداد ماه به مدت یک هفته نیز تبلیغات این کاندیدا در 6 حوزه انتخابیه ادامه خواهد داشت.
رئیس ستاد انتخابات در خصوص اعلام نمایندگان کاندیداها و هر یک از بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها برای حضور در شعب اخذ رای نیز گفت: با توجه به جلسه دوم خرداد با نمایندگان ستادهای کاندیدا روز گذشته یکی از ستادها اعلام کرد که نمی‌تواند اسامی را به سایت وارد کند که مشکل مطرح شده نیز به واسطه زمان بوده و علیرغم اعلام قبلی ستاد انتخاباتی کشور موضوع را مورد بررسی قرار داد و برای رفع این مشکل صدور کارت به صورت دسته‌ای به نمایندگان کاندیداها به فرمانداران واگذار شد و البته ستادها تا فردا مهلت دارند اسامی را به فرمانداری‌ها اعلام کند.

* انتظار داریم در این دوره رکوردی در میزان مشارکت مردم باشد

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص انتظار شما از میزان مشارکت بیان کرد: زمینه حضور مطلوب مردم در انتخابات را رسانه‌ها با همدلی و همکاری فراهم کرده و در این راستا کلام رهبری نقش ممتازی داشته است و ما هم به عنوان خدمتگزار مردم زمینه‌های اجرایی انتخابات مطلوب را فراهم خواهیم کرد و انتظار داریم این دوره رکوردی در میزان مشارکت باشد و البته معتقدیم تبلیغات انتخاباتی در زمینه روشنگری مردم صورت گیرد و ستادها تلاش کنند مجموعه فعالیت‌های خود را در راستای شناخت بهتر کاندیداشان تدارک دیده و مجموعه فعالیت‌ها را به گونه‌ای هدایت کنند که به سمت و سوی آزار مردم نرود.
وی عنوان کرد: در خصوص توزیع اقلام انتخاباتی به واسطه مسائل امنیتی اطلاع‌رسانی صورت نگرفت و با توجه به اینکه این فرآیند اکنون به پایان رسیده است، ‌توزیع مهرها و تعرفه‌ها اعلام شد، در تمامی مراحل برگزاری انتخابات حتی در حوزه طراحی‌ تعرفه‌ها با نظارت و تایید شورای نگهبان به پیش رفته است و در تعرفه‌ها محل کد هر داوطلب نیز در نظر گرفته شده که در جلساتی با نمایندگان ستادهای انتخاباتی کاندیداها،تعیین کد برای هر نامزد نیز بحث شده اما درج کد هر یک از کاندیداها در برگه رای الزامی نیست و برگه تعرفه نیز هیچ مشخصه یا سریالی ندارد وتنها در بخش ته برگ که نزد عوامل اجرایی هر حوزه اخذ رای باقی می‌ماند،‌ مشخصات شناسنامه‌ای ثبت می‌شود و تعرفه‌ها در چاپخانه بانک ملی چاپ شده است.

* برخی رفتار هواداران کاندیداها دور از شان ملت ایران است

قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه تبلیغات برخی هواداران کاندیداها ومغایرت آن با قانون اظهار کرد: ‌قصد ما برخورد قهری نیست و تاکید را بر اطلاع‌رسانی قرار داده‌ایم اما بعضا حرکت و اعمالی دیده می‌شود که با شئونات اسلامی همخوانی ندارد و در شان ملت ایران نیست و مردم دین‌مدار هم چنین رفتارهایی را نمی‌پذیرند و البته من تحلیل نمی‌کنم تا مستمسک برخی قرار نگیرد اما نیروهای امنیتی و انتظامی، کاملا هوشیارند و این چنین نیست که این قبیل اقدامات قابل کنترل نباشد اما بنا بر این است که برخورد قهری صورت نگیرد و انتظار این است که خود نامزدها به هواداران خود در این خصوص تذکر و هشدار دهند.
وی اضافه کرد: دل نامزدها برای گفتمان انقلاب اسلامی و امام(ره) می‌تپد و نباید به اسم هواداری از نامزدها رفتارهای دور از شان صورت گیرد و ستادهای این رفتارها را تقبیح کند و وقتی این اعلام صورت گیرد جایی برای این رفتارها وجود نخواهد داشت.

* قطع اینترنت در روز انتخابات اساسا پایه‌ای ندارد

قائم مقام وزیر کشور در خصوص برخی شبهه‌ها مبنی بر قطع اینترنت و سامانه پیامک کشور در روز انتخابات گفت: ما از این موضوع نه اطلاعی داریم و نه برنامه‌ریزی در این زمینه صورت گرفته و قطع اینترنت در روز انتخابات اساسا پایه‌ای ندارد.
کامران دانشجو با بیان اینکه نمایندگان کاندیداها در قالب جلساتی که با ستاد انتخاباتی کشور داشته‌اند در خصوص نحوه انتخابات و قانون انتخابات توجیه شدند و تا کنون 2 اطلاعیه نیز با تاکید بر قانون‌مداری صادر شده و ما قصد نداریم به سوی رفتارهای قهری که می‌تواند مستمسکی برای دشمنان قرار گیرد، حرکت کنیم و از ستادها و نامزدها انتظار داریم که در قالب اطلاعیه‌هایی مانع بروز این رفتارهای دور از شان شوند.

* نتایج شمارش آرا در ظرف 24 ساعت و به صورت تدریجی اعلام خواهد شد

رئیس ستاد انتخابات کشور ابراز امیدواری کرد که بتوان نتایج شمارش آرا را در ظرف 24 ساعت پس از پایان اخذ رای به اطلاع عموم رساند.
وی گفت: نتایج به صورت تدریجی بر اساس روالی خاص اعلام می شود و در این دوره به واسطه محدود بودن تعداد کاندیداها عمل تجمیع نیز به راحتی انجام خواهد شد و مدت زمان زیادی میان اعلام تدریجی آرا تا اعلام نهایی آن نخواهد بود.
معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه روز جمعه در خارج از کشور یک روز کاری به شمار می‌رود، آیا امکان تداوم رای‌گیری در خارج از کشور وجود دارد، اظهار داشت: در خارج از کشور بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته شمار صندوق‌ها به 304 رسیده است و برخی افزایش‌ها مربوط به مدینه و مکه بوده و در این دوره از انتخابات 32 شعبه اخذ رای در خارج از کشور در نظر گرفته شده و قانون انتخابات تاکید دارد که انتخابات باید از 8 صبح روز جمعه 22 خرداد ماه بنابر وقت محلی هر منطقه آغاز و تا 10 ساعت ادامه یابد و پس از آن در صورت نیاز برای ساعاتی مدت زمان اخذ رای تمدید شود.

* هتک حرمت کاندیداها برخلاف قانون است

کامران دانشجو با بیان اینکه بر اساس ماده 71 قانون انتخابات هیچ کس مجاز به هتک حرمت به کاندیداهای دیگر نیست، بر لزوم حفظ حرمت کاندیدها تاکید کرد و گفت: دادستان نیز به عنوان نماینده مدعی‌العموم می‌تواند در برابر تخلفات راسا اقدام کند و خواهش ما از ستادها و هواداران آنها این است که با تاکید بر قانون مانع برخوردها شوند و ما شاهد آن هستیم که برخی از رفتارهای هواداران کاندیداها مجموعه مردم را ناراضی کرده و این نارضایتی‌ها به ما منتقل می‌شود و ما تا زمانی می‌توانیم مانع برخوردهای قهری شویم و باید در نظر داشت که رفتارهای برخی هواداران در سطح شهر غیرقانونی است و از صدا و سیما انتظار داریم در قالب برنامه‌هایی وضعیت موجود را در خیابان‌ها نشان دهد.
رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص تشکیل کمیته‌ای با هدف صیانت از جان رئیس‌جمهور با اشاره به امنیت پایدار و اقتدار نیروهای امنیتی و انتظامی کشورمان افزود: امنیت کشور به اندازه‌ای است که احدالناسی نمی‌تواند به هیچ مسئولی کوچکترین خللی وارد کند و کشور در مرحله‌ای است که این گونه مسائل در آن جا ندارد و مردم مسئولان خود را دوست دارند.
وی در پایان در پاسخ به سؤالی در خصوص گلایه ستادها از تایید نمایندگانشان در شعب اخذ رای از سوی هیئت‌های اجرایی عنوان کرد: این هم از جمله شبهاتی است که مطرح می‌شود و اصلا مرحله تاییدی وجود ندارد و بر اساس تبصره 7 آیین‌نامه اجرایی قانون حضور نمایندگان در شعب اخذ رای فقط مشخصات شناسنامه‌ای نمایندگان از ستادهای انتخاباتی آن اخذ و نسبت به صدور کارت حضور در شعب اخذ رای برای آنها اقدام خواهد شد.

منبع

يکشنبه هفدهم 3 1388

سید مرتضی نبوی با بیان اینکه حلقه مدیریت در زمان موسوی تنگ بود و او سعه صدری که بتواند دیدگاه‌های مختلف را تحمل کند را نداشت، تصریح کرد: در آن دوران بنده و احمد توکلی برای اینکه لایحه بودجه را در روزنامه منتشره کرده بودیم به دادگاه فراخوانده شدیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز دوشبنه در مراسم نشست پرسش و پاسخ باشگاه توانا طی سخنانی با اشاره به روند حضور میرحسین موسوی در سمت نخست وزیری گفت: پس از فرار بنی صدر، شهید رجایی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد که وی نیز شهید باهنر را به عنوان نخست وزیر به مجلس وقت معرفی کرد و مجلس نیز با رای اعتماد، شهید باهنر را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد، اما طولی نکشید که رئیس جمهور رجایی و نخست وزیر باهنر از سوی منافقین به شهادت رسیدند.
مدیر مسئول روزنامه رسالت افزود: پس از به شهادت رسیدن شهیدان رجایی و باهنر، رهبر معظم انقلاب در آن زمان به عنوان رئیس جمهور معرفی شدند و ایشان میرحسین موسوی را به عنوان نخست وزیر به مجلس شورای اسلامی معرفی کردند و موسوی پس از اخذ رای اعتماد از مجلس وقت به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: موسوی در حالی نخست وزیر شد که تقریبا هیچگونه تغییری در کابینه وی نسبت به کابینه شهید باهنر دیده نمی‌شد و در واقع می‌توان گفت که کابینه موسوی ابتکار خودش نبود بلکه همان کابینه کوتاه مدت شهید باهنر و البته آیت الله مهدوی کنی بود.
سید مرتضی نبوی ادامه داد: زمانی که ما در دولت موسوی وزیر حضور داشتیم، به همراه چند نفر از دیگر وزرا با سیاست‌های اقتصادی دولت مخالف بودیم و این اختلافات در زمانی شدت گرفت و در نهایت منجر به این شد که موسوی در دور دوم نخست وزیری خود به جز ولایتی و عسگر اولادی بقیه وزرا را تغییر بدهد.
وی تاکید کرد: در رابطه با دور دوم نخست وزیری موسوی باید گفت رئیس جمهوری وقت نمی خواستند که موسوی را به عنوان نخست وزیر به مجلس اعلام کنند چرا که معتقد بودند هیچ گونه حجت شرعی برای معرفی موسوی ندارند. لذا این موضوع را را با امام (ره) مطرح کردند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: محسن رضایی اخیرا به بنده گفت زمانی که قرار بود موسوی به مجلس معرفی نشود، بنده نزد امام رفته و به امام گفتم که صلاح جنگ این است که موسوی نخست وزیر باشد؛ از سوی دیگر نمایندگان مجلس وقت که گرایش های موسوم به چپ داشتند به امام نامه نوشتند که موسوی نخست وزیر شود. لذا امام در پاسخ به نامه نمایندگان گفت که به عنوان یک شهروند موافق هستم.
نبوی خاطرنشان کرد: زمانی که رئیس جمهور وقت از اظهار نظر امام (ره) اطلاع یافتند، فرمودند که امام فرموده‌اند به عنوان یک شهروند موافق هستم لذا از امام می‌خواهم که به بنده حکم کنند تا موسوی را به عنوان نخست وزیر معرفی کنم تا در این صورت حجت نیز بر من تمام شود، چرا که بنده حجت شرعی برای معرفی میرحسین موسوی به عنوان نخست وزیر ندارم.
وی افزود: امام (ره) از اینکه به رئیس جمهور وقت حکم کنند که میر حسین موسوی را به عنوان نخست وزیر معرفی کنند، امتناع کردند ولی پس از انجام مذاکراتی بنا بر این شد که رئیس جمهور وقت میر حسین موسوی را به عنوان نخست وزیر به مجلس معرفی کرده که در نهایت این کار را نیز انجام دادند و موسوی برای دومین دوره به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با اشاره به اینکه بنده و احمد توکلی را برای اینکه لایحه بودجه را در روزنامه منتشره کرده بودیم به دادگاه فرا خواندند، گفت: به دلیل اینکه لایحه بودجه که موسوی می‌خواست آن را به صورت محرمانه به مجلس ارسال کند را ما در روزنامه رسالت منتشر کردیم. البته این اقدام که لایحه بودجه به صورت محرمانه به مجلس ارسال شود مغایر با قانون بود، از این رو به این دلیل ما را به دادگاه فراخواندند.
سید مرتضی نبوی ادامه داد: حلقه مدیریت در زمان موسوی تنگ بود و موسوی هم سعه صدری که بتواند دیدگاه‌های مختلف را تحمل کند نداشت، حتی موسوی در وزارتخانه‌ها دفتر‌هایی تاسیس کرده بود که در واقع از آن وزارتخانه‌ها وزیر را دور بزنند و مستقیم با آقای موسوی کار کنند. آن دفاتر در امور دخالت می‌کردند که این موضوع در دور دوم نخست وزیری موسوی گسترده‌تر شده تا جایی که موسوی برای وزرا شرط می‌گذاشت که حتی انتخاب معاونان نیز با جلب نظر وی صورت بگیرد.
وی گفت: دایره موسوی در زمان نخست وزیری بسته بود و خیلی راحت نمی‌شد با وی رابطه پیدا کرد از این رو ممکن است این موضوع را امروز هم موسوی همراه خود داشته باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه موسوی حتی امام را نیز از استعفای خود با خبر نکرده بود، گفت: وی بدون اینکه امام را در جریان استعفا خود بگذارد، استعفا داد و ما برای اولین بار استعفای موسوی را در روزنامه جمهوری اسلامی که منتسب به خود وی بود، دیدیم و حتی چند روز پس از این استعفا، معلوم نبود که موسوی کجاست، لذا امام موسوی را فراخوانده و با لحنی وی را خطاب کردند که باید استعفای خود را پس بگیرید که بقیه ماجرا را می‌توان در صحیفه حضرت امام دید.
نبوی با اشاره به سیاست‌های اقتصادی دولت موسوی تاکید کرد: سیاست‌های اقتصادی زمان جنگ به طور افراطی دولتی بود که حتی می‌توان آثار آن را پس از جنگ هم ملاحظه کرد تا جایی که امروز برخی از کارشناسان معتقدند که آن سیاست‌ها هنوز هم در صنعت باقی مانده، لذا صنعت ما قابل رقابت با صنایع دیگر کشورها نیست. البته باید گفت که اقدام خوبی هم در زمان میر حسین صورت گرفته و آن این بود که در سال‌های آخر جنگ، دولت میر حسین درآمد ارزی خوبی داشت ولی در کل در خصوص واردات باید گفت که در آن دوران کشتی‌ها در بنادر ما برای تخلیه بار خود صف می‌کشیدند و حتی هزینه دموراژ و تاخیر در تخلیه بارها را هم از ما می‌گرفتند.
وی با اشاره به حمایت‌های امام از موسوی در زمان جنگ، اظهار داشت: حمایت‌های امام در دوران جنگ از موسوی به خاطر این بود که دولت بتواند جنگ را هدایت کند این در حالی است که امام (ره) چندین بار به موسوی در خصوص مشارکت بخش خصوصی و مردمی در اقتصاد تذکر داده بود که شاید موضوعی را در نظر داشت که تا آن زمان انجام نشده بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اینکه برخی دولت را متهم به دروغ گویی می‌کنند، تصریح کرد: چگونه ممکن است دولتی که 4 سال کار کرده و آمار و همه مسائل آن در معرض قضاوت عمومی مردم است، موسوی بگوید حکومت اسلامی نباید دروغ گفته و به مردم فشار بیاورد؟ لذا اگر رئیس جمهور دروغ گو است چگونه شورای نگهبان وی را رد صلاحیت نمی‌کند؟
نبوی افزود: متاسفانه این فرهنگ به طرفداران آنها نیز منتقل شده همان کسانی که در سال 76 نیز حضور داشتند از این رو می‌گویم که آیا این اقدامات موجب کمک به جریان‌هایی همانند 18 تیر نیست.
وی تصریح کرد: اگر آنها می‌خواهند اثبات کنند که دولت دروغ می‌گوید، از مناظره طفره نروند و در مناظره شرکت کرده و با دلیل دروغ ها را اثبات کنند که البته زمزمه‌های عدم حضور آنها نیز این روزها شنیده می‌شود.
مدیر مسئول روزنامه رسالت در خصوص سئوالی درباره هزینه سنگین تبلیغات میر حسین موسوی گفت: هزینه های که میرحسین‌موسوی که برای تبلیغات انجام می‌دهد و با توجه به تبلیغات وی نیز که پررنگ هم هست، قابل توجه می‌باشد ولی اینکه هزینه این تبلیغات از کجا آمده است را ما نمی‌دانیم.
وی با اشاره به اتفاقات رخ داده در جریان دوم خرداد اظهار داشت: در مقطع دوم خرداد برخی در مسائل خود تجدید نظر کردند و حتی تجدید نظر آنها تا جایی بود که دشمنی خود با آمریکا را با تجدید نظر به مذاکره تبدیل کردند.
سید مرتضی نبوی اضافه کرد: در آن مقطع کار به جایی رسید که به سپاه و بسیج حمله کرده و حتی دفاع مقدس را نیز زیر سوال می‌بردند و بعدها هم مشخص شد که طیف رادیکال آنها در اصل ولایت فقیه هم تجدید نظر کرده‌اند.
وی تاکید کرد: بنده موجی را که در سال 76 ایجاد شد، امروز در جامعه نمی‌بینیم چرا که در استان ها و دانشگاه ها شاهد حمایت دانشجویان از احمدی نژاد بوده‌ام، احمدی نژاد زمینه‌ای در بدنه مردم دارد و مستقیم با مردم در ارتباط است از این رو حتی مناظره هم برای کاندیداهای دیگر با احمدی نژاد سخت است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در خصوص هاشمی رفسنجانی باید بگویم که وی پس از قطعنامه طرفدار اقتصاد آزاد شد، ولی در زمانی که موسوی نخست وزیر بود به شدت طرفدار اقتصاد دولتی‌ای بود که موسوی آن را انجام می‌داد.
نبوی با اشاره به شکست هاشمی رفسنجانی از احمدی نژاد در دور نهم انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای هاشمی در سال 84 از آقای احمدی نژاد شکست خورد و حتی پس از پیروزی آقای احمدی نژاد به وی این پیروزی را نیز تبریک نگفت و هیچ وقت دلش نسبت به آقای احمدی نژاد صاف نشده، چرا که موضع وی نسبت به آقای احمدی نژاد "نه " است. البته ظهور این موضوع را می‌توان در حمایت فرزندان وی و همچنین حمایت خانم فائزه هاشمی از موسوی و نکبت بار خواندن وضع جامعه از سوی وی و همچنین حمایت حزب کارگزاران و دنبال روی این حزب از موسوی دید.
وی در خصوص حضور کرباسچی در ستاد کروبی اظهار داشت: حضور کرباسچی در ستاد کروبی یک پدیده است چرا که به نظر می‌رسد کروبی روی اثرگذاری کرباسچی در قشری از جامعه حساب باز کرده است.

منبع

يکشنبه هفدهم 3 1388

جند روزی هست ، یعنی دقیقا بعد از مناظره آقای موسوی و آقای احمدی نژاد خبرهایی مبنی بر دروغ بودن ادعای ایشان در مورد عذرخواهی دولت انگلیس از ایران منتشر شد به همین جهت در ادامه می توانید متن نامه را ببینید و خودتان قضاوت کرده و دروغگو را تشخیص دهید!

دولت انگلستان به دنبال توقیف دو فروند شناور نظامی این کشور در آب‌های جمهوری اسلامی ایران و به منظور آزادسازی نیروهای خود نامه عذرخواهی به جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، در یادداشت رسمی شماره 100/642 مورخ 9 فروردین سال 1386 وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی آمده است:
با اظهار تعارفات خود به سفارت دولت علیاحضرت ملکه بریتانیا در تهران احتراماً اشعار می‌دارد: حسب اعلام مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران، دو فروند شناور جی‌می‌نی انگلیسی با 15 نفر سرنشین نظامی با تجهیزات کامل نظامی در تاریخ 3/1/1386 (23/03/2007) به قلمرو آب‌های جمهوری اسلامی ایران تعرض نموده‌اند. نظر به این‌که در گذشته نیز چنین مواردی رخ داده و تذکرات لازم جهت جلوگیری از تکرار این‌گونه اقدامات داده شده، دولت جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به اقدام غیر‌قانونی فوق در تعرض به آب‌های جمهوری اسلامی ایران ابراز نموده و با تأکید بر رعایت اصول و موازین حقوق بین‌الملل مبنی بر احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی دولت‌ها، مسئولیت دولت انگلستان نسبت به عواقب این تعرض را خاطرنشان نموده و ضرورت ارائه تضمین لازم مبنی بر عدم تکرار این قبیل اقدامات را خواستار می‌باشد.
موجب امتنان خواهد بود چنانچه آن سفارت محترم مراتب فوق را به اطلاع مقامات ذیربط دولت متبوع آن سفارت رسانده و از هرگونه توضیحی، این وزارت را مطلع نمایند. موقع را مغتنم شمرده احترامات فائقه را تجدید می‌نماید.
در پاسخ به این نامه، سفارت انگلیس در تهران به نقل از دولت خود، ضمن عذرخواهی از ماجرای بوقوع پیوسته و تاکید بر نداشتن قصد خصومت آمیز ، متعهد می شود که توجه کاملی به عدم تکرار چنین وقایعی داشته باشد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

سفارت معظم بریتانیا با تقدیم احترام به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که به نامه شماره 100/624 مورخ 9 فروردین آن وزارتخانه اشاره کند که مربوط به توقیف دو قایق نیروهای مسلح کشور انگلستان در تاریخ 3 فروردین میباشد.
سفارت انگلستان خاطرنشان می‌کند که توضیحاتی درباره این واقعه بین نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه ایران و انگلیس در لندن و تهران ارائه شد و در طی مذاکراتی که با وزیر امور خارجه آقای منوچهر متکی انجام شد تصریح می‌کند که افراد درگیر در این واقعه در حال عملیاتی با در خواست دولت عراق تحت قطعنامه 1546 شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده‌اند که توسط قطعنامه 1723 تمدید شده بود و قطعا قصد هیچ‌گونه تجاوز خصومت‌ آمیزی به جمهوری اسلامی ایران نبوده است.
سفارت انگلیس تضمین می‌کند نکاتی که در نامه 100/624 لحاظ شده است به اطلاع مراجع ذیربط رسیده است و مسوولین برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی اتفاق نظر دارند.
سفارت انگلیس ملزم است که این موضوع را برای آزادی هرچه سریع‌تر افسران انگلیسی بازداشت شده و طراحی دستورالعملی برای جلوگیری از تکرار این وقایع با مراجع ایرانی مطرح کند.
سفارت بریتانیا در تهران بدین وسیله به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اطمینان می‌دهد که توجه کاملی به عدم تکرار چنین وقایعی دارد. 

منبع

شنبه شانزدهم 3 1388
X