دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 802903
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

قرار گرفتن هدفمند کردن یارانه‌ها در حوزه مباحث اقتصاد سیاسی ایران و نگرانی از اظهار نظر درباره افزایش قیمت کالاهای یارانه‌ای، سبب شده است که اظهار نظر کاندیداهای ریاست جمهوری در این باره از کلی گویی نظر فراتر نرود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پرداخت کلان یارانه‌ به کالاهای مختلف دغدغه‌ مهم تمام دولت‌های پس از جنگ و حتی کارشناسان زمان جنگ بوده است،و جدی‌ترین دلیل نیز بهره بیشتری است که از این گذار ثروتمندان جامعه بطور مستقیم و غیرمستقیم از یارانه‌های پرداختی برای کمک به اقشار آسیب‌ پذیر می‌برند.
بر اساس آمارها سهم ثروتمندان از یارانه‌های پرداختی به دلیل مصرف بیشتر این طبقات در همه حوزه‌های مصرف نزدیک به 70 درصد از کل یارانه‌های پرداختی است، در عین حال تبدیل این موضوع به مساله‌ای در حوزه اقتصاد سیاسی و نگرانی دولت‌ها به واسطه از دست دادن اقبال مردم در صورت اجرای آن، عملیاتی شدن و ورود جدی و برنامه‌ریزی‌شده به این حوزه را در دولت‌های مختلف مسکوت گذاشت.
نگاهی به بعضی از این دلایل می‌تواند اهمیت توجه به این امر را روشن‌تر کند.
میزان یارانه‌ای که هر ساله تنها زیر سرفصل شفاف‌سازی حامل‌های انرژی پرداخت می‌شود، بین یک سوم تا یک چهارم بودجه عمومی کشور است و در دولت نهم نیز با وجود اجرای طرح‌هایی مانند سهمیه‌بندی بنزین هنوز یارانه کلانی از این بابت پرداخت می‌شود.
در عین حال بسیاری از کارشناسان از رشد شدید مصرف انرژی در کشور ابراز نگرانی می‌کنند و نسبت به بحرانی شدن ابعاد آن در آینده نزدیک هشدار می‌دهند.

*شدت مصرف انرژی دهشتناک، بهره‌وری اسفبار

شدت مصرف انرژی به میزانی از انرژی که برای دستیابی به میزان خاصی از تولید ناخالص داخلی به مصرف می‌رسد، گفته می‌شود و شدت پایین مصرف انرژی در یک کشور به معنی استفاده بهینه از منابع و ساختارمند شدن و رقابتی شدن صنایع در آن کشور است.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان به خصوص کارشناسان انرژی با وجود اهمیت راهکارهای غیرقیمتی مانند راهکارهای فرهنگی و مقرراتی بدون اصلاح قیمت‌ها، اتلاف منابع انرژی و نادیده گرفته شدن بهره‌وری ادامه خواهد یافت که نتیجه واضح آن ناتوانی بنگاه‌های داخلی در رقابت با شرکتهای خارجی‌ و نابود شدن صنعت کشور در صورت ورود به پیمان‌هایی مانند WTO و هر پیمان دیگری است که تعرفه‌های پایین در آن حاکم باشد.
اهمیت هدفمند کردن یارانه‌ها و به عبارتی جراحی بزرگ اقتصاد ایران به خصوص یارانه حامل‌های انرژی، به برنامه کاندیداهای ریاست جمهوری در این زمینه اهمیتی صد چندان می‌بخشد، در عین حال به جز رئیس دولت نهم که برنامه مشخصی را در این مورد تهیه و اعلام کرد و با تشکیل کارگروه‌هایی در قالب طرح تحول اقتصادی قاطعیت خود را درباره این مساله روشن کرد، دیگر کاندیداها با وجود اهمیت این امر برنامه یا موضع مشخص و دقیقی را در این مورد اعلام نکرده‌اند و موضعگیریهای اعلام شده از سوی سه کاندیدای دیگر را نمی‌توان فراتر از کلی گویی ارزیابی کرد.
هر چند بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نیز که انتظار می‌رفت تا پایان اردیبهشت ماه نهایی شود در آستانه انتخابات به ورطه سکوت رفته و به گفته برخی، اعضای کمیسیون تحول اقتصادی مجلس نیز برای تصمیم گیری درباره لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در انتظار روشن شده نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و شناخته شدن دیدگاه‌ها و برنامه‌های فردی هستند که سکان اداره کشور را به دست خواهد گرفت.

*محسن رضایی:گرایش به سیستم‌های اعتباری به جای پولی

اظهار نظرهای محسن رضایی که با تاکید بر اقتصاد و نوسازی اقتصادی وارد فضای انتخابات شده است در باره هدفمند کردن یارانه‌ها چندان منسجم به نظر نمی‌رسد، در برنامه او اشاره صریحی به هدفمند کردن یارانه‌ها نشده است، او در دیدار با فرهنگیان گفته است: " : " به نظر من باید به جای هدفمند کردن یارانه ها، آموزش و پرورش در کشورمان هدفمند می شد چرا که آینده ایران در آموزش و پرورش ساخته می شود. "
درعین حال رضایی در جای دیگری گفته است: " هدفمند کردن یارانه‌ها باید از سالهای قبل شروع می‌شد، در حال حاضر که در این کار تأخیر رخ داده، آن را تبدیل به یک بمب انفجاری کرده است و درصورتی که این بمب به صورت دقیق و فنی خنثی نشود، آثار زیانباری به وجود خواهد آورد. "
او اضافه کرده است: " یکی از روش‌های دقیقی که باید در این راستا انجام شود، این است که در یک مقطع سه یا چهار ساله بتدریج یارانه‌ها نقدی و هدفمند شوند و نکته مهم دیگر در هدفمند کردن یارانه‌ها استفاده کمتر از سیستم پولی و گرایش به سمت سیستم‌های اعتباری است، اعتبارات آزاد شده از این محل باید به سمت تولید، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد مردم سوق داده شود،چرا که در صورت انتقال این اعتبارات به سمت تقاضا، هدر رفته و تبدیل به تورم خواهد شد. "
رضایی با انتقاد از طرح تحول می‌گوید: "در طرح تحول اقتصادی احمدی نژاد اشکالات زیادی وجود دارد و من حتما این طرح را دنبال نمی کنم، برنامه من یک انقلاب اقتصادی در کشور است و این انقلاب اقتصادی قطعا از راه سهمیه بندی بنزین و محدودیت هایی که دولت ایجاد کرده نخواهد بود و این طرح را کنار خواهم گذاشت. "
رضایی با وجود انتقاد از طرح تحول دولت و خبر دادن از ارائه یک بسته جدید در این مورد، تا کنون برنامه دقیقی در این باره ارائه نکرده است و تنها استاندارد سازی محصولات انرژی‌بر را مورد تاکید قرار داده است.

*موسوی: هدفمند کردن یارانه‌ها شکاف طبقاتی را افزایش ندهد

موضع میرحسین موسوی هم شباهت بسیار زیادی به موضع رضایی دارد. این اظهار نظر او می‌تواند مؤید همین مساله باشد،هنگامی که عنوان می‌کند " کسی با این مسایل (هدفمند کردن یارانه ها) مخالفتی ندارد اما راجع به راه حل ها، حرف و حدیث فراوان است و در مورد اینکه آیا راه حل هایی که تاکنون ارائه شده امکان این را دارد که فرصت پیدا کنیم، یارانه ها را هدفمند کنیم یا نه؟ به نظر بنده راه حلی که تاکنون به صورت رسمی مطرح شده، قدرت چنین کاری را ندارد و جز آشفتگی و آشوب اقتصادی و ضرر زدن به اقشار مستضعف، روستاییان و تولیدگران نتیجه ای در بر نخواهد داشت. "
وی همچنین بدون توجه به اضطرار اجرای چنین طرحی در کشور می‌گوید: " هدفمند کردن یارانه ها مستلزم رعایت تدریجی و انجام آن در میان مدت و با فراهم کردن پیش نیازهای الزامی آن،‌ نظیر اصلاح ساختار و فرایند تولید با هدف کاهش شدت انرژی و استقرار نظام فراگیرحمل و نقل عمومی است. ضمن آنکه این کارباید به نحوی صورت پذیرد که از یک سو موجب افزایش فاصله طبقاتی نشده و از دیگر سو به مزیت های ما در تولید و به ویژه در صنایع متکی بر گاز طبیعی آسیب نرساند. "
با این وجود موسوی نیز مانند رضایی طرح دقیق جایگزینی را در این مورد ارائه نمی‌دهد اما در برنامه‌های اقتصادی اعلام شده وی یک سرفصل کامل به عنوان اجرای وسیع پروژه‌های بهینه‌سازی و صرفه‌جوئی مصرف انرژی بدون توجه به راهکارهای قیمتی دیده می‌شود.
در عین حال نامه حامیان اقتصادی موسوی به مجلس برای بر عدم تصویب طرح تحول اقتصادی دولت نهم، تقویت‌کننده این نظر است که در برنامه اقتصادی موسوی راهکار قابل ذکری درباره هدفمند شدن یارانه‌ها پیش‌بینی نشده است.

*کروبی: توزیع سهام نفت راهکار اصلاح قیمت حاملهای انرژی

با وجود اینکه مهدی کروبی یا در واقع ستاد او به شکل مستقیم درباره هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار نظری نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد طرح توزیع سهام نفتی که توسط وی مطرح شده، در واقع طرحی برای واقعی کردن قیمت حامل‌های انرژی و بازپرداخت آن به شکل سهام نفت به همه اقشار جامعه باشد.
کمیته برنامه‌ریزی ستاد کروبی این طرح را اینگونه شرح داده است: " درآمد حاصل از نفت و گاز صادراتی صرفا جهت توسعه زیرساخت‌ها و هزینه‌های عمومی کشور در نظر گرفته می‌شود و نفت و گاز مصرف داخلی تحت کنترل و نظارت یک شرکت عمومی که تمامی افراد بالای 18 سال سهامدار آن هستند، اداره می‌ شود. درآمد حاصل از این واگذاری به صورت ماهانه یا هر سه ماه یک بار به افراد ذی‌نفع پرداخت می‌‌شود. "
گذشته از مناقشاتی که درباره سیاسی بودن یا الگو گیری دیگر نامزدها از این طرح وجود دارد یا ابهامی که درباره امکان خرید و فروش این سهام -که منجر به ایجاد قطب‌های متمرکز صاحب اختیار نفت می‌شود- مطرح است، اگر این سهام به همه افراد جامعه بدون توجه به وضعیت درآمدی آنها تعلق بگیرد، در عمل با روح هدفمند کردن یارانه‌ها که هدف یارانه را اقشار ضعیف اقتصادی می‌داند در تعارض خواهد بود.
با وجود اینکه ستاد کروبی جزئیات این طرح و به خصوص مساله حذف یارانه‌ها را مطرح نکرده است، اما به نظر می‌رسد به جز طرح دولت فعلی، طرح کروبی جدی‌ترین طرح در این زمینه باشد، هر چند که برنامه کروبی نیز دارای جزییات دقیقی برای هدفمند کردن یارانه‌ها نیست و امکان بررسی و اظهار نظر دقیقی در مورد آن وجود ندارد.

*نتیجه

در مجموع آنچه که در موضعگیری اغلب کاندیداهای ریاست جمهوری بیش از همه به چشم می‌آید جایگزین شدن مباحث، اختلافات و اعلام مواضع سیاسی به جای اظهارنظر و ارائه برنامه‌های کارآمد درباره مسائل حیاتی کشور است، در واقع آنچه که به رای گذاشته می‌شود نه برنامه دقیق نامزدها برای اداره و حل مسائل اساسی کشور بر پایه نفکر تعریف شده و شناسنامه‌دار نامزدها، بلکه صرفا اعلام مواضع آنها درخصوص مسائل کشور است.
با توجه به این مساله به نظر می‌رسد باید از نامزدها به جای اظهار نظرهای جنجالی و بی‌دقت، خواسته شود که نقدهای دقیق و برنامه‌های حتما دقیق‌تر خود را درباره مسائل مبتلابه کشور ارائه کنند تا با فراهم شدن امکان بررسی کارشناسی برنامه‌ها، وضعیت برنامه‌ریزی اقتصادی کشور به جای تبعیت از اقتصاد سیاسی، از اقتصاد دانش‌محور و علمی متاثر شده و راه برای قضاوت منصفانه درباره برنامه‌های مختلف اقتصادی هموار شود.

منبع

دوشنبه هجدهم 3 1388

 مقدمه
ازدواج جوانان طی سال‌های بین 1388 تا 1392 که بنا بر آمار، بالاترین تقاضا را وارد بازار مسکن و اشتغال کشور می‌کند (سالانه بیش از 900 هزار ازدواج) باعث شده است تا دولت دهم در دوران چهار ساله پیش روی خود با بالاترین فشار تقاضای مسکن در مقایسه با دولت‌های پس از انقلاب مواجه باشد. همین امر بر لزوم اهمیت و توجه سیاست‌های اقتصادی دولت دهم بر مسأله مسکن اشاره دارد. از سوی دیگر همگان بر تأثیرات غیر قابل انکار رونق بخش مسکن بر ایجاد اشتغال، کاهش تورم و رشد اقتصادی در کشور اذعان دارند. از این رو اگر «سیاست‌های اقتصادی بخش مسکن» در اولویت سیاست‌های اقتصادی دولت دهم و رئیس جمهور آینده کشور قرار گیرد، تصمیم غلطی گرفته نشده است. در این میان کاندیداهای مختلف اقدام به بیان نظرات و دیدگاه‌های کلی خود در مورد مسائل مختلف اقتصادی کرده‌اند و اشاراتی نیز به بخش مسکن داشته‌اند. هرچند صرفنظر از دکتر احمدی‌نژاد که طی دو سال اخیر شخصاً مسائل بخش مسکن کشور را دنبال کرده است و برنامه‌های خود را نیز تا حدودی پیش برده است، به‌نظرمی‌رسد که بخش مسکن آن‌گونه که باید و شاید مورد توجه نامزدهای انتخاباتی قرار نگرفته است. ارائه برنامه‌ها و راه‌بردهای کلی نامزدهای مختلف حاکی از عدم وجود برنامه‌ای مدون و از پیش تعیین شده برای سیاست‌گذاری در بخش مسکن است. با این اوصاف به‌نظر می‌رسد نقد و بررسی همین برنامه‌های کلی نیز بتواند مردم را نسبت به اثرات و ویژگی‌های این برنامه‌ها آشنا سازد. از جمله نامزدهایی که اقدام به ارائه راه‌بردهای کلان خود در بخش مسکن کرده است، حجة الاسلام مهدی کروبی است که در ادامه مورد بررسی اجمالی قرار خواهد گرفت.

رئوس برنامه‌های ایشان عبارتند از:

1) حمایت از تولید مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد توسط بخش خصوصی
در چهار دهه گذشته دوره‌های رکود و رونق تورمی موجود در بازار مسکن کشور باعث شده است تا عملاً دهک‌های میان‌درآمدی جامعه به همراه دهک‌های پایین‌درآمدی، توانایی تأمین نیاز به مسکن خود را نداشته باشند. از این رو تعیین اولویت سیاست‌گذاری در تأمین مسکن دهک‌های متوسط و پایین‌درآمدی جامعه بسیار حایز اهمیت است. هرچند شاخص‌های ناظر بر توانمندی خانوار در تأمین مسکن (نظیر شاخص هزینه دسترسی به مسکن به معنی نسبت میانگین قیمت مسکن متوسط در بازار آزاد به میانگین درآمد سالیانه خانوار) در میان دهک‌های درآمدی پایین جامعه بسیار بدتر از دهک‌های میان درآمدی است، لکن شرایط حاکم بر بازار مسکن باعث شده است تا روز به روز توان اقتصادی دهک‌های میان درآمدی در بازار برای تأمین مسکن کاهش یافته و عملاً این دسته از تقاضاها به دهک‌های پایین‌تر نزول ‌کنند لذا جلوگیری از فقیر شدن دهک‌های میان‌درآمدی جامعه در اولویت سیاست‌گذاری قرار دارد. از سوی دیگر اتخاذ سیاست اصولی جهت تأمین مسکن خانوارهای عضو دهک‌های میان درآمدی جامعه به حذف قابل توجهی از تقاضا در بازار مسکن منجر شده و در نتیجه کاهش نسبی قیمت مسکن را به دنبال دارد. چنین شرایطی منجر به بهبود شرایط مسکن برای دهک‌های پایین درآمدی جامعه نیز می‌شود. در واقع تلاش برای تأمین مسکن گروه‌های میان درآمدی منجر به تأثیر مثبت بر روی تأمین مسکن گروه‌های پایین‌درآمدی می‌شود اما عکس این شرایط امکان‌پذیر نیست. به همین جهت ضروری است تأمین مسکن گروه‌های میان‌درآمدی در اولویت سیاست‌گذاری قرار گیرد. با این تفاصیل «حمایت از تولید مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد» به عنوان اولین راه‌برد از راه‌بردهای هشتگانه آقای کروبی غلط بوده اما می‌تواند به عنوان راه‌بردی تکمیلی در کنار راه‌بردهای ناظر بر تامین مسکن گروه‌های میان درآمدی جامعه مد نظر قرار گیرد.

2) باز تولید زمین شهری از طریق نوسازی بافت‌های فرسوده در شهرهای بزرگ و پرجمعیت
مسأله بافت‌های فرسوده شهری که مطابق آمار از رقم 70 هزار هکتار در کشور نیز عبور کرده است، امری است که همگان بر لزوم اجرایی شدن آن اذعان دارند چراکه مشکل تأمین مسکن شهرهای بزرگ که دولت در آن زمین مناسب در اختیار ندارد را تنها می‌توان از این طریق رفع کرد. تاکنون دولت‌های مختلف نیز روش‌های متفاوتی را به منظور احیای بافت‌های فرسوده شهری دنبال کرده‌اند که اکثر آن‌ها با شکست مواجه شده است. شاید بتوان یکی از نامناسب‌ترین این روش‌ها را در احیای بافت‌های فرسوده شهری تهران در دوران شهرداری آقای کرباسچی ـ پروژه نواب ـ عنوان کرد که با اجرای روش «تملک اجباری» نه تنها بافت شهری همگونی را ایجاد نکرده بلکه ساکنین بافت را نیز در ارزش افزوده ناشی از نوسازی منطقه شریک نکرد و عملاً آن‌ها را از یک بافت فرسوده به یک بافت فرسوده دیگر یا نواحی حاشیه‌ای انتقال داد. همچنین هزینه‌های اجرایی طرح به دلیل مخالفت ساکنین بسیار بالا بوده و اجرای طرح را به شدت دچار مشکل می‌کرد. البته با توجه به این‌که مشاور اصلی آقای کروبی نیز آقای کرباسچی هستند ظاهراً ایشان قصد دارند تا اشتباهات شهردار سابق تهران را دوباره تکرار کنند. از این رو به نظر می‌رسد مهم‌ترین مسأله در احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده، روش احیای بافت‌های فرسوده شهری است که متأسفانه در این راه‌برد به آن اشاره‌ای نشده است.

3ـ تأمین منابع مالی داخلی و خارجی برای تکمیل واحدهای نیمه تمام شهرهای جدید اطراف کلان شهرها
تکمیل واحدهای نیمه ساز به دلیل زمان کمتر مورد نیاز این واحدها تا رسیدن به عرضه نهایی، راه‌برد صحیحی است که می‌تواند در کوتاه مدت افزایش عرضه را در بازار مسکن به دنبال داشته باشد. امری که دولت نهم نیز پیش از این با اجرای طرح پرداخت وام 8 میلیونی (طرح فجر بانک مسکن) به واحدهای نیمه تمام (استفاده از منابع داخلی)، از آن جهت افزایش عرضه بهره جست و با استقبال قابل توجهی نیز از سوی صاحبان املاک نیمه تمام روبرو شد اما در مورد استفاده از منابع مالی خارجی برای تکمیل واحدهای نیمه تمام داخل کشور، ظاهراً تیم اقتصادی آقای کروبی متوجه این مسأله نیستند که تأمین مالی خارجی همواره به اسم وام ولی در قالب «صدور ماشین‌آلات»، «خدمات فنی و مهندسی» یا «مواد و مصالح» صورت می‌گیرد که هیچ‌کدام از موارد فوق در شرایط حال حاضر به درد تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکونی نمی‌خورد.

4ـ سازماندهی نظام جامع اطلاعات املاک و مستغلات کشور
وجود اطلاعات در بازار املاک کشور جزو اساسی‌ترین زیرساخت‌های مورد نیاز جهت اجرا،‌ پایش و به نتیجه رساندن اهداف سیاست‌گذاری در بخش مسکن است. با ایجاد چنین نظام جامعی می‌توان بسیاری از فعالیت‌های سوداگرانه را کنترل کرد. این سیاست جزو یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی بوده است که برای اولین بار در تاریخ سیاست‌گذاری بخش مسکن در دولت نهم در سال‌های اخیر دنبال شده است. طرح ثبت معاملات املاک و ایجاد کارگروه ساماندهی املاک و مستغلات در وزارت دادگستری از جمله اقداماتی است که دولت نهم در این حوزه دنبال کرده است. از این رو این راه‌برد، هرچند راه‌بردی اصولی است اما از سوی این دولت در حال پیگیری بوده و تاکنون به نتایج قابل توجهی نیز رسیده است. بخشی از کاهش قیمت رخ داده در بازار مسکن در سال 1387 ناشی از اقدامات دولت در حوزه کنترل بازار و تلاش جهت ثبت معاملات املاک و ایجاد سامانه جامع اطلاعات املاک بوده است که جلوی حضور تقاضاهای سوداگرانه را در بازار گرفته است.

5ـ استفاده از فناوری‌های نو و مصالح قابل انعطاف برای تولید انبوه صنعتی و انبوه مسکن
صرفنظر از عدم مشخص شدن تفاوت میان تولید «انبوه صنعتی» و «انبوه مسکن» در این راه‌برد،‌ ذکر این نکته حایز اهمیت است که ادبیات «انبوه‌سازی» باید به ادبیات «صنعتی‌سازی» مسکن تغییر یابد. صنعتی سازی، ساخت سریع، سبک، ارزان و باداوم مسکن را به دنبال دارد که به تبع در تیراژ بالا رخ می‌دهد. اما متأسفانه در کشور ما به غلط واژه «انبوه‌سازی» به‌جای «صنعتی‌سازی» رواج یافته است و انبوه‌ساز نیز به کسی گفته می‌شود که بیشتر از 10 واحد مسکونی تولید می‌کند. در این مبحث نکته اصلی این است که ورود و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و ساخت صنعتی مسکن تنها در یک بستر مناسب اقتصادی امکان‌پذیر است. تا زمانی که رونق پایدار ساخت و ساز در بخش مسکن رخ ندهد و ساخت سریع، بادوام و ارزان مسکن برای سازنده اولویت نداشته باشد،‌ نمی‌توان انتظار تغییر شرایط از انبوه‌سازی به صنعتی‌سازی را داشت. برای مثال وجود مالکیت واسط در اجرای طرح‌های ساخت مسکن که تا پیش از دولت نهم وجود داشته است و در آن زمین دولتی در اختیار سازنده مسکن قرار می‌گرفت، یکی از موانع اقتصادی پیشرفت سریع پروژه بوده است؛ زیرا انبوه‌ساز با خرید زمین و دریافت تسهیلات ساخت، سود حاصل از سرمایه‌گذاری در زمین و ساخت و ساز را نیز از خریدار دریافت کرده و در نهایت مسکن را به قیمت بازار به متقاضی عرضه می‌کرد. همچنین به دلیل وجود سود تورمی ناشی از افزایش قیمت زمین در فرآیند پروژه، سازنده به هیچ وجه تمایل به اتمام سریع پروژه نداشته و در نتیجه به دنبال ورود فناوری‌های نوین که زمان ساخت را کاهش می‌دهد نیز نبوده است. این شرایط در دولت نهم از طریق حذف مالکیت واسط و واگذاری مستقیم زمین به متقاضی مسکن ـ طرح مسکن مهر ـ باعث شده است تا سازنده تنها شأنیت پیمانکاری داشته و به‌جای درگیر کردن سرمایه خود در خرید زمین، بتواند در تولید یا انتقال فناوری‌های نوین ساخت سرمایه‌گذاری کند. بنابراین فقط با مطرح کردن شعارهای سطحی مثل استفاده از فناوری‌های نو برای تولید انبوه صنعتی، نمی‌توان صنعتی‌سازی مسکن را در کشور رواج داد بلکه ابتدا باید بستر اقتصادی مناسب ـ ایجاد رونق پایدار در ساخت و ساز ـ آن را به وجود آورد. غفلت از این مسأله نشان می‌دهد که مشاوران آقای کروبی متأسفانه از اطلاعات کافی در حوزه اقتصاد مسکن برخوردار نیستند.

6ـ ایجاد تنوع در بازار سرمایه، بهره‌گیری از صدور اوراق مشارکت، بازار رهن ثانویه، تسهیلات لیزینگ
در مبحث تأمین مالی، طرح جامع مسکن که در سال 1386 ابلاغ شد، تمامی این ابزارها را مد نظر قرار داده است اما ذکر یک سؤال حایز اهمیت است که منظور مشاوران اقتصادی آقای کروبی از تسهیلات لیزینگ آیا لیزینگ خرید مسکن بوده است یا لیزینگ ساخت؟ مطمئناً در شرایطی که شکاف قابل توجهی میان عرضه و تقاضا در بخش مسکن وجود دارد، تقویت مکانیزم‌ها و سیاست‌های اجرایی که منجر تحریک بازار از ناحیه تقاضا ‌شود به دلیل این‌که عرضه‌ای متناسب با این تقاضا ایجاد نشده است تنها منجر به ایجاد تورم در بخش مسکن می‌شود. شاهد مثال آن‌که در چهار دهه گذشته، هرگاه سیاست پرداخت تسهیلات خرید مسکن به اجرا درآمده است ـ به دلیل فزونی تقاضا نسبت به عرضه ـ همواره تورم و افزایش قیمت در این بخش رخ داده است.
در چنین شرایطی اگر شرکت‌هایی اقدام به ارائه تسهیلات لیزنگ ساخت کنند به دلیل این‌که افزایش عرضه را به دنبال دارد می‌تواند در کاهش شکاف میان عرضه و تقاضا مؤثر واقع شود. اصولاً تا زمانی‌که «شاخص تراکم خانوار در واحد مسکونی» از عدد 1 کمتر نشده است، سیاست‌های حوزه تسهیلات مالی نباید معطوف به تحریک تقاضا باشد بلکه باید از تمامی توان تأمین مالی جهت افزایش ساخت و ساز و عرضه بیشتر بهره جست.

7ـ حمایت مالی و حقوقی و ارائه تسهیلات برای ساخت انبوه مسکن استیجاری توسط بخش خصوصی و نهادهای سرمایه‌گذاری
اصولاً سیاست تمرکز بر «مسکن استیجاری» در کشور ایران به دلیل شاخصه‌های فرهنگی که بر مالکیت مسکن تمرکز دارند و همچنین وجود شکاف زیاد بین تقاضای مسکن ملکی و عرضه آن، سیاست موفقی نبوده است. در واقع در شرایط حال حاضر بخش مسکن کشور، برای پاسخ دادن به تقاضای اجاره‌ای باید این تقاضا را با عرضه «مسکن ملکی» به بازار کاهش داد زیرا با افزایش عرضه «مسکن ملکی» بسیاری از تقاضاهای اجاره‌ای با صاحب‌خانه شدن از بازار استیجار خارج می‌شوند ـ مانند استفاده از مکانیزم‌های مناسبی همچون «طرح مسکن مهر» که در آن مالک به جای پرداخت اجاره بها، در واقع اقساط خرید واحد مسکونی را می‌پردازد ـ اما با عرضه «مسکن استیجاری» همواره این تقاضاها به صورت استیجار باقی می‌مانند و به دلیل وجود تورم در اقتصاد کشور، با گذشت هر سال، از قدرت و توان اقتصادی آن‌ها کاسته می‌شود.
ذکر این نکته قابل توجه است که سیاست «ساخت انبوه مسکن استیجاری» سیاستی منسوخ شده از سوی کشورهای مختلف دنیا است. روند افزایش نسبت مسکن ملکی به استیجاری در کشورهای مختلف جهان طی سال‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری دولت در این کشورها از مسکن استیجاری به سمت مسکن ملکی تغییر یافته است. به طور مثال شاخص مسکن ملکی در کشورهای موفق آسیایی در حوزه سیاست‌گذاری مسکن، بسیار بالا بوده تا حدی که در برخی از این کشورها این شاخص به بالای 86 درصد نیز رسیده است. این در شرایطی که در حال حاضر متوسط شاخص مالکیت در کشور ایران 70 درصد است و این رقم در کلان‌شهرها بسیار پایین‌تر آمده است. از این روز تمرکز این راه‌برد آقای کروبی در حوزه بخش مسکن غلط بوده و ناشی از اطلاعات ناقص مشاوران ایشان است.

8ـ تأمین منابع مالی بخش مسکن روستایی از طریق تسهیلات بانکی و جمع‌آوری پس اندازهای مردم
اصولاً مشکل مسکن کشور در بخش شهری نمود بیشتری داشته است و در حوزه مسکن روستایی مؤلفه‌هایی نظیر مقاوم‌سازی و بهسازی این‌گونه مسکن‌ها مد نظر است. همچنین به دلیل اینکه قیمت زمین در مناطق روستایی بسیار پایین‌تر از مناطق شهری است و همچنین از نوسانات قیمت کمتری نسبت به مناطق شهری برخوردار است، تمرکز بر روی تأمین منابع مالی برای تأمین مسکن روستایی از اولویت برخوردار نیست. تجربه دولت نهم در حوزه مسکن روستایی نشان داده است که با تخصیص منابع مالی جهت ساخت و مدیریت صحیح، می‌توان تا رقم بسیار خوبی نسبت به تأمین مسکن روستایی اقدام کرد اما مشکل اصلی کشور در حوزه بازار مسکن شهری و فشار تقاضای موجود بر روی این بازار است که باید به منظور کنترل آن، سیاست‌ها و راه‌بردهایی اندیشیده شود.

منبع

پنج شنبه جهاردهم 3 1388
                               حجت الاسلام مهدی کروبی ، شامگاه دوشنبه از طریق فیلم تبلیغاتی خود ، برنامه هایش را اعلام کرد.

 به گزارش خبرنگار جهان، در بخش اول این فیلم 30 دقیقه ای که با حاشیه های جالبی همراه بود، مهدی کروبی وعده کرد که به هر ایرانی بالای 18 سال ماهانه 70 هزار تومان پرداخت می کند، خدمات پزشکی را در قالب بیمه فراگیر رایگان می کند، مالیات اصناف و کسبه را حذف می کند، به دانش آموزان دبیرستانی حقوق ماهانه پرداخت می کند، هزینه تحصیل در دانشگاه ها رایگان می کند، با سانسور فیلم و کتاب مقابله می کند و ...

 بر پایه این گزارش هرچند که کروبی به منابع مالی تامین طرحهای اقتصادی خود اشاره نکرد، و عده ای از کارشناسان طرح های وی را غیرواقعی و تبلیغاتی قلمداد کردند اما به نظر می رسد در صورت موفقیت، با ابتکارات وی ایران به یکی از قطبهای گردشگری جهان تبدیل شده و بخش اعظمی از اعتبارات طرح های مطرح شده از جذب توریست محقق شود.

 بخش دیگری از این فیلم ، به بیان دیدگاه ها و طرح مشکلات گریبانگیر برخی همراهان کروبی که از چهره های شناخته شده کشور می باشند اختصاص یافت.

غلامحسین کرباسچی، شهردار اسبق تهران که به نظر می رسد هنوز هم به شدت از عدم حمایت رئیس جمهور وقت در مورد مسائل دوران مسئولیتش گله مند است از کروبی پرسید آیا اگر رئیس جمهور شود و برای مدیرانش اتفاق مشابهی مانند آنچه بر او گذشت پیش آید از مدیرش حمایت خواهد کرد؟
 
 محمد ابطحی روحانی وبلاگ باز دولت اصلاحات هم با توجه به مشکلات خود درباره سرعت اینترنت از کروبی پرسید آیا اگر رئیس جمهور شوی سرعت اینترنت را زیاد می کنی؟


 جمیله کدیور نیز که مدتی است همسرش در انگلیس ساکن شده از تعدد زوجات مردان گلایه کرد و نظر کروبی را در این رابطه خواستار شد.

 از نکات جالب این فیلم گریه های غلامحسین کرباسچی برای فقرا و کنایه ابطحی به دیدن هاله نور بود.

گفتنی است پس از آنکه طرفداران میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد مدعی استفاده کارگردانان از بازیگران محلی و دست چندم در فیلم تبلیغاتی رقیب شدند، بهروز افخمی کارگردان کارکشته این فیلم ترجیح داد در سناریوی خود از بازیگران غیر مشهور استفاده نکند.
منبع

کروبی درگفتگوی ویژه خبری شبکه دو  
حجت الاسلام مهدی کروبی با محکوم کردن عملیات تروریستی در زاهدان هدف از این عملیات انتحاری در مسجد علی بن ابیطالب شهر زاهدان را تلاش برای تخریب انتخابات در کشور اعلام کرد .
بگزارش واحد مرکزی خبر ، نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری  شکبه دو سیما گفت : اینها شیطنت هایی است برای ضربه زدن  به انتخابات .
وی این حادثه غم انگیز را که در آن جمعی از هموطنان به شهادت رسیدند، به بازماندگان آنان تسلیت گفت.
مهدی کروبی  همچنین سالگرد شهادت دختر پیامبر اکرم  (س) را تسلیت گفت.
* وعده کروبی : پرداخت ماهانه 70 هزارتومان به ایرانی های بالای 18 سال
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از پرداخت ماهیانه حداقل 70 هزار تومان به افراد بالای 18 سال در صورت پیروزی در انتخابات خبر داد .
مهدی کروبی در پاسخ به اینکه آیا شما  هدفمند کردن  یارانه ها را دنبال خواهید  کرد ، افزود : با همه  وجود مردم در حال  لمس این موضوع هستند که وضع اقتصادی  و معیشتی  مطلوب نیست .
وی با بیان اینکه  مسائل  اقتصادی  چیزی  است که مردم با همه  وجود با آن سر و کار دارند افزود  : ما معتقدیم هم تورم و هم رکود داریم و هم نرخ بیکاری  بالا رفته است.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : برای مسئله اقتصادی مردم یارانه ها باید هدفمند شود البته فعلا این کار  در  درازمدت و با حرکت های جبرانی امکان پذیر است .
کروبی  افزود: این برنامه من در گذشته وحال  بوده است که از طریق نفت وگاز و با تشکیل  سهامی عام خدمتی به مردم کنم.
وی با بیان اینکه  محاسبه ما در موضوع نفت و گاز به دو بخش تقسیم می شود گفت : یک بخش صادرات است که در این بخش نفت وگاز  هر قیمتی  که صادر می شود در اختیار  دولت است.
کروبی با تاکید بر اینکه وابستگی دولت به نفت و هزینه های جاری آن باید به تدریج کم شود افزود : دولت می تواند از طریق مالیات های مستقیم و غیر مستقیم و نیز بخش خصوصی خود را اداره کند .
وی با بیان اینکه ما به معنای واقعی می خواهیم  مردم را  از حرکت ملی شدن  صنعت نفت صاحب سهم کنیم گفت : در بخش فراورده های پالایشگاهی ، گاز وغیره  درآمد آن را در اختیار مردم قرار می دهیم و  آنچه از طریق این درآمد برای مردم حاصل می شود سهمی به صورت مالیات به دولت پرداخت می شود .
کروبی افزود : درآمدهای بالا و پایین  فراورده های نفتی بر اساس قیمت نفت محاسبه می شود و درآمد آن را سه ماه به سه ماه بین افراد 18 سال به بالا در کشور تقسیم خواهیم کرد .
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : با قیمت کنونی نفت و احتیاطی که دراین باره  کرده ایم رقمی حدود 39 هزار میلیاد تومان بین 46 میلیون نفر افراد 18 سال به بالا تقسیم خواهد شد که حداقل  70 هزار تومان به صورت مستقیم به هر نفر داده می شود .
کروبی با بیان اینکه با این  کار در اصل دولت  وام دار مردم  است نه اینکه آنها به سمت دولت دست دراز کنند افزود : برداشت سیاسی من این است که قیمت نفت از قیمت کنونی هم بالاتر می رود و اگر ما با دنیا تعامل  بیشتری داشته باشیم می توانیم  قیمت نفت را بالا تر هم ببریم  .
وی گفت : با اجرای این طرح کسانی که سهم خود را بخواهند دریافت می کنند و اگر نخواهند پول آنها در صندوقی  ذخیره و از ارزش افزوده آن بهره مند خواهند شد.
کروبی افزود : کارشناسان مدت طولانی درباره این طرح بحث و تبادل نظر کرده اند.

* نقدینگی یکی ازمشکلات کشور است
حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی معتقد است کمبود نقدینگی یکی از  مهم ترین مشکلات بخش اقتصادی کشور است .
این نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در پاسخ به این سوال که مهم ترین  مشکل اقتصاد کشور چیست گفت : در اقتصاد  اگر رونق باشد نرخ  بیکاری  نباید بالا باشد و باید سرمایه و سرمایه گذار وجود داشته باشد اما ما در این  بخش ها مشکل داریم .
کروبی افزود : در تورم  نیز کشور دچار مشکلاتی است  4 سال قبل که دولت نهم امور را به دست گرفت نرخ تورم 11 درصد بود اما امروز بر اساس  گزارش  بانک مرکزی این رقم به  حدود 25 درصد افزایش یافته است .
وی گفت : این درحالی است که نباید  با تمام امکاناتی که وجود دارد  این رقم تا این میزان  افزایش می یافت.
کروبی  گفت : در  بخش هایی از صادرات و واردات هم دچار مشکل هستیم ،‌ما از نفت درآمد کسب نکرده ایم،  بنابراین ترازنامه تجاری ما هیچ تعادلی ندارد .
وی افزود : در بخش شکر ، برنج ، میوه و حتی دام واردات داشتیم  واین  واردات هیچ تناسبی با گذشته ندارد و به طور چشمگیری افزایش یافته است .
کروبی  گفت : درباره رقم نقدینگی  بررسی کنید که چه اتفاقی افتاد 67 هزار میلیارد تومان نقدینگی بود که این رقم  در حال حاضر به سه برابر افزایش یافته است پس مشخص است که  برای دولت و مردم  چه مشکلاتی به وجود می آید.
کروبی با بیان اینکه همه مسائل  و مشکلات  برای مردم  ملموس است افزود :  نفت هر بشکه 15 تا 30 دلاری  یکدفعه به بیش از 130 دلار افزایش یافت و باید این تفاوت ها مشخص شود.
وی افزود: درآمد نفتی دولت سازندگی و توسعه سیاسی  در 16 سال برابر درآمد نفت دولت نهم در 4 سال است واقعا چه میزان تغییر  به وجود آمده است؟
کروبی افزود : نباید انصاف را از دست دهیم، دولت سازندگی  بعد از پایان  جنگ  تمام طرح های  زیربنایی کشور را به عهده گرفت .
وی گفت : دولت سازندگی با توجه به عوارض  جنگ و ویرانه ها توانست زیر ساخت ها  را دگرگون کند ضمن اینکه معایبی هم داشت .
کروبی با  بیان اینکه در دولت نهم کارهایی هم انجام شده است گفت : این کارها تناسبی  با درآمد های کشور ندارد.
کروبی افزود : آمارهایی که دولت می دهد با حرف هایی که آقایان می زنند باید با عدل وانصاف  قضاوت شود .
وی با اشاره به وام های  مربوط به طرح های زودبازده گفت : رقم مهمی از سرمایه  بانک ها و پول مردم برای طرح های زودبازده اختصاص یافت،  ‌باید دید چه میزان ان برای کارهای اساسی  بوده ، چه میزان به  نتیجه رسیده  و چه درصدی انحراف داشته است،  دولت باید در این باره توضیح دهد .
نامزد دهمین  دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود : من در سفر به شهرکرد از تلاش و اقدامات صدا وسیما در پخش برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری قدردانی  و تشکر کردم اما کارهایی هم شده است که من و مردم  توجیه  نیستیم .
وی گفت : حداقل  دو یا چند جلسه باید صدا وسیما وقت در نظر می گرفت تا  طرفداران  نامزدها که کارشناس  در بخش های مختلف هستند می توانستند در موضوعات  مختلف  به مناظره بپردازند .

* به جراحی اقتصاد بیمار ایران اعتقاد دارم        
حجت الاسلام مهدی کروبی درباره اوضاع اقتصادی کشور گفت: من یک روحانی هستم و ادعای دانش اقتصادی ندارم ولی در مدت مدیریتم در مجلس ، دو برنامه بودجه و 16 قانون بودجه را تصویب کردیم.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نفت برای ما یک نعمت است که می توانیم مانند کشور نروژ با سرمایه گذاری پول آن در زیرساخت های کشور سرمایه گذاری و موجبات رشد و بهره وری بهتر را فراهم کنیم یا اینکه برعکس هرچه نفت گرانتر شد، ما نیز هزینه های مصرفی و دولتی را افزایش دهیم.
کروبی گفت: در همین رابطه شنیده ام برخی کشورهایی که دوست ما هم هستند، جمعیت را جمع می کنند و چلوکباب هم می دهند، انفاق خوب است ولی اقتصاد ما باید جراحی شود البته گام به گام و دست به عصا و همه جوانب کار را بسنجیم.
وی به گرانی مسکن در دو دولت گذشته اشاره کرد و گفت: همانطور که دیدیم یک تصمیم گیری هایی درباره مسکن طور گرفته می شود که مرحوم نوربخش رئیس وقت بانک مرکزی و عبدالعلی زاده ، وزیر مسکن وقت ، نامه نوشتند که نباید این طور شود.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در همین دولت نیز کارهایی می شود که دیدیم قیمت مسکن بالا رفت، به نظر من این طور نیست که بگوئیم کار مافیا و یک گروه معدود است، نوعاً ما عادت کرده ایم که کاسه و گوزه را سر یک نفر یا یک گروه بشکنیم.
کروبی در پاسخ به این سئوال که برنامه شما درباره مسکن چیست، گفت: ما برنامه داریم ولی من کلیت آن را می گویم اما برنامه جدی هم داریم و دوستانم دارند کار می کنند.
وی افزود: اینکه من اصرار می کنم باید کارشناسان طرفدار هر نامزد باید بیایند و توضیح دهند و مردم گوش کنند، برای همین است و گرنه این طور نمی شود که یک فرد مدعی ریاست جمهوری باشد و بیاید حرفهای خوب بزند.
دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت: از روزی که من تصمیم گرفتم حزب تشکیل دهم ، همه کارها را حساب شده آغاز کرده ام ، و عده ای هم حزبی و غیر حزبی دارم که مشغول تهیه برنامه ها هستند.
وی تاکید کرد: کار سیاسی و اقتصادی جز با یک تشکیلات کارآمد ، میسر نمی شود و همین برنامه ریزی در زمینه های فرهنگی، هنری و درمانی که امروز به ویژه در درمان مشکلات بیشماری داریم، امری ضروریست.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره لزوم گزارش کار به مردم نیز گفت: اولاً من اگر رئیس جمهور شدم همان 40 تا 50 روز اول که هنوز حکم ریاست جمهوری ام تنفیذ نشده ، یک گزارش جامعی از وضع دولتی که تحویل گرفتم به صورت منصفانه تنظیم و به مردم ارائه خواهم کرد.
وی افزود: مسلماً هرکس که پیروز انتخابات شد، وزیرانش چنین گزارشی را ارائه خواهند داد و اگر هم آقای احمدی نژاد پیروز شد ، همین وزیرانشان چنین گزارشی را ارائه خواهند داد.
کروبی در پاسخ به سئوال مجری برنامه که پای بندی وی به پاسخگویی به مردم در صورت پیروزی در انتخابات را جویا شده بود، افزود: من حاضرم اگر رئیس جمهور شدم هر سه ماه یکبار در همین جا ( استودیو گفتگوی ویژه خبری ) حاضر شوم و شما ( مجری ) و مردم نیز سئوالات تلخی از من بپرسید تا همگی به پرسشگری و پاسخگویی عادت کنیم.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من حاضرم همین الآن به شما (مجری) سند محضری با گواهی امضاء بدهم که حاضرم هر سه ماه یکبار به سئوالات شما پاسخ دهم.

*‌ نه به اسلام تنگ نظر ونه به سکولار معتقدم
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخصوص اولویت هایش در حوزه فرهنگ  گفت : در این حوزه نه معتقد به اسلام تنگ نظرانه و نه معتقد به  سکولار هستم .
‌مهدی کروبی افزود : در حوزه فرهنگ تفکر من برگرفته از انقلاب اسلامی است و خودم را بدهکار و رهین ملت می دانم  .
وی گفت : نظام جمهوری اسلامی ایران از روز نخست برای در کنار هم بودن جمهوریت ، اسلامیت و ایرانیت  ترسیم شد و گام به گام پیش رفته است .
کروبی  با بیان اینکه معتقد به اسلام تحجری  و عمل بر مبنای آسیب رسیدن به اصل نظام  جمهوری اسلامی  نیستیم افزود : نیروهای فرهنگی ما در جامعه مظلومند و من در رفع این  مظلومیت ها قدم خواهم برداشت .
وی گفت : مراقب خواهیم بود کرامت ، ‌بزرگواری و نقش نیروهای فرهنگی حفظ شود و اگر اشکالاتی دارند سعی خواهم کرد با به وجود آوردن فضایی در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی این نیروها بیایند  و مطالبشان را بگویند .
کروبی افزود : معتقدم باید در حوزه فرهنگ ،  فضای تعامل ، دوستی و برادری  به وجود آید و معتقد به" تو؛ چپ چپ و تو؛ راست راست"  نیستیم .

* به تعامل با جهان درعین حفظ اصول اعتقاد دارم
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره سیاست خارجی و اینکه چقدر معتقد به سیاست تنش زدایی در موضوع هسته ای هست گفت : در این حوزه سعی خواهم کرد در عین حفظ اصول با جهان تعامل داشته باشم .
مهدی کروبی افزود: در بخش هایی از سیاست خارجی کاملا باید پافشاری کنیم و تسلیم هم نشویم.
وی با بیان اینکه ما برای تنظیم  سیاست خارجی مشکلاتی داریم گفت : باید سرمایه گذاریها هم از خارج و هم در داخل  به درستی صورت گیرد .
کروبی با بیان اینکه بعضی ها معتقدند در حوزه سیاست خارجی یا باید تقابل  پیشه کرد و یا تسلیم شد افزود: من معتقدم هم می توانیم تسلیم  نشویم و هم می توانیم با جهان تعامل کنیم و البته  جایی هم که لازم باشد می ایستیم و یک قدم هم به عقب  برنمی گردیم.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من نفی مدیریت آقایان  را نمی کنم تصریح کرد : در دو دوره سخت، رئیس مجلس  بودم ودر این دو دوره، هم با داخل و هم با خارج توانستم بزرگترین تعاملات را داشته باشم  .
کروبی به سفرخود به ایتالیا در زمان تصدی ریاست مجلس  اشاره کرد و گفت : سفیر  وقت این کشور به رئیس کمیسیون ما گفته بود ما از اقای کروبی  به اندازه رئیس جمهور استقبال کردیم.
وی افزود : در این سفر  ضد انقلاب درصدد  تحرکاتی نیز بود که جلوی آن را گرفتند.

* مردم با شور و نشاط در انتخابات شرکت کنند        
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مردم توصیه کرد، خود را از انتخابات ریاست جمهوری محروم نکنند و در پای صندوق های رای با شور و نشاط شرکت کنند.
‌مهدی کروبی گفت : در قانون اساسی ما همه چیز متکی به رای مردم است بنابراین  توصیه من به مردم حضور پررنگ در انتخابات است و خدا را گواه می گیرم که این عقیده من است نه کارتبلیغاتی .
وی افزود :رئیس جمهور هم با هر رایی که انتخاب شود ، چهار سال برای مردم رئیس جمهور است بنابراین مردم  خودشان را از  این انتخابات محروم نکنند .
کروبی با بیان اینکه دنیا  روی رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری حساب خواهد کرد گفت: دومین توصیه من به مردم این است که وعده های قشنگ نامزدها را  یادداشت و پیگیری کنند .
وی افزود : در صورت پیروزی من در انتخابات ریاست جمهوری همه مطبوعات حتی روزنامه اعتماد ملی که امتیازش برای من است می تواند نظرات مخالف هم بنویسد  و وعده های ما را طلب کنند .
کروبی از شورای نگهبان خواست برخی از داوطلبان ریاست جمهوری از جمله اعلمی نماینده سابق  مجلس را به  منظور شرکت  پرشورتر مردم در انتخابات تائید صلاحیت کند.


* حل معضل بیکاری سخت است
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست  جمهوری  حل معضل بیکاری را سخت ترین موضوع  در مواجهه با مردم در گذشته و حال  عنوان کرد .
مهدی کروبی گفت : بیکاری رفع نمی شود مگر اینکه امنیت برقرار شود ، کشور در سیاست داخلی و خارجی  به سمت انزوا نرود و  پول های مردم در مسیر های زیر زمینی خرج نشود.
وی  با بیان اینکه در مدیریت من درگذشته وزرای خارجه و اقتصاد کشورها دائم از حضور کشورشان در اقتصاد ایران دم می زدند افزود: سرمایه گذاری و تشدید استفاده از نیروهای داخلی و سرمایه گذاران  خارجی و اجرای صحیح سیاست های کلی اصل 44 از بهترین  راههای  رفع معضل بیکاری  در کشور است .
کروبی با بیان اینکه تاکنون اصل 44 به خوبی  اجرا نشده است  گفت : اگر بخش های دولتی به قسمت هایی از حکومت داده شود دیگر نمی توان گفت که این سیاست ها خوب اجرا شده است .
نامزد دهمین  دوره انتخابات ریاست  جمهوری  در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت پیروزی در انتخابات  طرح های مسکن مهر و سهام عدالت را اجرا خواهید کرد ، اظهار داشت : من در ابتدا به سراغ تعطیلی هیچ کدام از این طرح ها نخواهم رفت و  با اطلاعات دقیق کارشناسی  بررسی خواهم کرد که می توانم این طرح ها را ادامه دهم یا نه!
کروبی با بیان اینکه اطلاعاتمان در خصوص مسکن مهر و سهام عدالت کوتاه وناقص است گفت : در خصوص این طرحها البته باید بگویم کسانی را که ضرر می بینند" فی امان ا..."  نخواهیم گذاشت .
محسن رضایی دیگر نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دوشنبه 11 خرداد در برنامه گفتگوی ویژه خبری  حضور  خواهد یافت .

 

منبع


یکی از ستادهای حامی احمدی‏نژاد  بعد از جلسات متعدد با حضور کارشناسان، چهارده پیشنهاد اقتصادی خود برای دولت دهم را به دکتر محمود احمدی‏نژاد ارایه کرد.
کمیته اقتصادی یکی از ستادهای حامی احمدی‏نژاد  بعد از جلسات متعدد با حضور کارشناسان و صاحبنظران اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، چهارده پیشنهاد خود را برای دولت دهم به دکتر محمود احمدی‏نژاد ارایه کرد لیکن برخی از مسوولین این ستاد معتقدند این طرحها ممکن است از سوی برخی کاندیداها مورد سرقت قرار گیرد.
رئوس پیشنهادهای چهارده‏گانه کمیته اقتصادی این ستاد حامی دکتر احمدی‏نژاد  برای دولت دهم به ریاست دکتر محمود احمدی‏نژاد به این شرح است:
 
* پرداخت حقوق به دانش‏آموزان
 
* وام بلاعوض 6 میلیونی ازذدواج به زوج‏های جوان
 
* بورس خارج از کشور برای 50 هزار دانشجو
 
* ایجاد حساب سبز برای کشاورزان و اعطای وامهای درازمدت
 
* سرعت در اعطای مسکن مهر
 
* ایجاد صندوق کار
 
* شناور کردن نرخ ارز
 
* ایجاد حساب کارگری
 
* ایجاد حساب صنعت به منظور جذب سرمایه‏گذاری
 
* پرداخت حقوق به خانواده‏های بی سرپرست
 
* پرداخت کمک هزینه اجاره منزل به کارمندان، کارگران و فرهنگیانی که کمتر از 400 هزار تومان حقوق دریافت می‏کنند
 
* انتشار اوراق مشارکت برای توزیع سود نفت بین ایرانیان
 
* سهیم کردن کارگران در سود کارخانه
 

* راه‏اندازی طرح مسکن زوج‏های جوان

 

منبع

X