دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821272
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

خبرنگار شبکه تلویزیونی العربیه در تهران لحظاتی پیش از حضور گسترده مردم ایران در پای صندوقهای رای خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار العربیه با اشاره به صفهای طولانی مردم در مقابل حوزه های اخذ رای اعلام کرد حضور گسترده رای دهندگان در مراکز رای گیری و محدودیت امکانات مشکلاتی را برای دست اندرکاران برگزاری دهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران به وجود آورده است.


وی درباره وضعیت امنیتی مراکز اخذ رای در ایران گفت : من پیش از این انتخابات عراق و لبنان را از نزدیک دیده بودم که تدابیر امنیتی شدیدی برقرار بود و تمام رای دهندگان مورد بازرسی بدنی قرار می گرفتند، اما اینجا در ایران، مردم بدون هیچ مشکلی و بدون اینکه مورد بازرسی بدنی قرار بگیرند با آرامش در پای صندوقهای رای حاضر می شوند.

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

یک روزنامه الجزائری با بیان اینکه رأی دهندگان ایرانی حتی تا امروز نیز نمی‌دانند چه کسی رئیس جمهور آتی ایران خواهد بود نوشت که ویژگی انتخابات ایران سلامت آن است.

به گزارش فارس، روزنامه الجزائری "الشروق " در گزارشی از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران با بیان اینکه طبق انتظارها، حضور مردم ایران در پای صندوق‌های رای گسترده خواهد بود در اشاره‌ای به سلامت انتخابات ایران تصریح کرد: خوب است اشاره کنیم که ویژگی ممتاز انتخابات در ایران سلامت آن است.


الشروق افزود: در مقایسه با دیگر کشورها، انتخابات ایران سالم‌تر است و حتی تا الان [پایان تبلیغات و آغاز رای‌گیری] نیز هنوز ایرانی‌ها نمی‌دانند چه کسی رئیس جمهوری آتی آنها خواهد بود.


این روزنامه الجزائری در ادامه به هیجان انتخابات در ایران اشاره کرد و نوشت: تبلیغات انتخاباتی در هفته گذشته رویارویی شدیدی میان نامزدهای انتخاباتی شاهد بود تا جایی که به خیابان‌های تهران و شهرهای دیگر نیز کشیده شد.
الشروق با بیان اینکه رقابت اصلی میان "محمود احمدی نژاد " رئیس جمهوری کنونی و "میر حسین موسوی " نخست وزیر سابق ایران است، نوشت که برخی از شخصیت‌های مهم سیاسی ایران در این تبلیغات حملاتی شدید به "محمود احمدی‌نژاد " انجام دادند. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با بررسی انتخابات ریاست جمهوری ایران اذعان کرد که هیجان انتخابات کنونی از ابتدای انقلاب اسلامی ایران بی سابقه بوده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "واشنگتن پست "، اما امروز جمعه ایران خود را برای برگزاری انتخاباتی پر شور که انتظار می‌رود حضور و مشارکت مردم در آن به میزان زیادی افزایش یابد آماده می‌کند.
این روزنامه آمریکایی می‌افزاید: قطبی شدن طرفداران کاندیداها در ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز بی‌سابقه است.
اما بسیاری از طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری ایران این شور و هیجانات را بیانگر نماد واقعی ایران و وطن پرستی می‌دانند.


واشنگتن پست نوشت: رئیس جمهوری فعلی محمود احمدی نژاد که به وضعیت و شرایط فعلی ایران در داخل و خارج افتخار می‌کند می‌‌‌‌‌‌‌گوید که بسیاری از جناح‌های سیاسی فعال در ایران از ریشه‌های مذهبی و انقلابی خود دور شده‌اند.
احمدی نژاد که در دوران ریاست جمهوری وی ایران با فراز و نشیب‌های اقتصادی زیادی روبرو بوده‌است ‌افزود که امتیازات و کارهای انجام شده در دولت وی به نفع مردم سطح پایین جامعه بوده ‌است.
در دوره رئیس جمهوری کنونی ایران 22 میلیون نفر به طور رایگان تحث پوشش خدمات درمانی در آمده‌اند و حقوق و دستمزد بسیاری از کارمندان و بازنشستگان دولت نیز افزایش یافته است.


این روزنامه با بیان‌ اینکه اولویت دولت احمدی نژاد گسترش عدالت است می افزاید: کسانی که فقط از رشد بیکاری و افزایش تورم در ایران دم می‌زنند به جامعه سطوح بالای کشور وابستگی‌هایی‌ دارند.

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

یک روزنامه فرانسوی در گزارشی از انتخابات ایران حضور گسترده و صف‌های طویل مردم برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری را چشمگیر و بی‌سابقه دانست.

به گزارش فارس، روزنامه فرانسوی "فیگارو " امروز طی گزارشی درباره دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نوشت: میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات امروز بسیار گسترده است به گونه‌ای که می‌توان گفت این میزان مشارکت مردمی در تاریخ این کشور بی‌سابقه و بسیار مهم است.
این روزنامه فرانسوی در ادامه افزود: از نخستین لحظات آغاز رأی‌گیری در حوزه‌های انتخاباتی این کشور مردم در صف‌های طولانی حضور داشتند تا رأی خود را برای انتخاب رئیس‌جمهور منتخب خود به صندوق بیندازند. این در حالی است که این مردم حتی پیش از آغاز انتخابات و گشایش حوزه‌های اخذ رأی در پشت درهای بسته حضور داشتند که این اتفاقی بی‌سابقه در تاریخ انتخابات ایران محسوب می‌شود.
یک خبرنگار فیگارو در تهران در این باره اعلام کرد: من تاکنون چنین ازدحام مردمی را برای انتخابات ندیده بودم و باید بگویم در که نرخ مشارکت مردم در تمامی حو‌زه‌های انتخاباتی بسیار گسترده، وسیع و چشمگیر است.
دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده است و طبق قانون انتخابات به مدت 12 ساعت یعتی تا ساعت 8 شب ادامه خواهد داشت.
این در حالی است که بنابر اعلام ستاد انتخابات احتمال دارد به دلیل حضور گسترده مردم انتخابات تا ساعت 12 شب به طول بینجامد. 

منبع

جمعه بیست و دوم 3 1388

انتخابات ریاست جمهوری ایران، شور و هیجان طرفداران نامزدها و حضور گسترده مردم در کانون توجه بسیاری از رسانه‌های معتبر جهان بوده است.

به گزارش فارس، انتخابات ریاست جمهوری ایران و شور و هیجان مردم در طرفداری از نامزدهای خود و نیز حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های فرا مرزی داشته است.
خبرگزاری روسی "ریا نووستی " در گزارشی درباره انتخابات ایران نوشت با توجه به اینکه برای اولین بار در تاریخ انتخابات ایران رای دهندگان توانستند کاندیداها را در یک مناظره مستقیم تلویزیونی ارزیابی کنند و همچنین اوج هیجان هواداران در طرفداری از نامزدهای مورد علاقه خود، انتظار می‌رود که انتخاباتی منحصر بفرد در ایران انجام شود.
همچنین رسانه‌های برزیلی ضمن انعکاس گسترده رقابت‌های انتخاب رئیس جمهور جدید ایران، بر این نکته تاکید کردند که تمامی کاندیداها در مورد ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران اتفاق نظر دارند.
روزنامه‌های پرتیراژی مانند فولیا، گلوبو، برزیلیا کوهیو و ژورنال دو برزیل در این میان پیشتاز بودند.
به نوشته فولیا، تمامی کاندیداها بر ادامه فعالیت های هسته ای کشورشان (ایران) تاکید دارند اما در عین حال هر کدام برنامه ویژه‌ای برای جلب آرای جوانان که بخش عمده‌ای از جمعیت کشور را در بر می گیرد کارزاری به راه انداخته اند.
روزنامه گلوبو که خبرنگار خود را به ایران اعزام کرده، می‌نویسد: رقابت اصلی میان محمود احمدی نژاد و میر حسن موسوی است، احمدی نژاد سعی دارد دومین دوره ریاست جمهوری خود را تثبیت کند و در مقابل رقیب اصلی وی موسوی با استفاده از شبکه ارتباطی اینترنتی و رسانه‌های مختلف در نظر دارد به پیروزی دست یابد.
این روزنامه در عین حال تاکید دارد: به نظر می رسد احمدی نژاد پیشتاز جلب آرا باشد اما باید در انتظار دقایق آخر بود چرا که کسی نمی‌تواند به طور دقیق نتیجه را پیش بینی کند.
روزنامه "وال استریت ژورنال " آمریکا نیز در گزارشی با بررسی انتخابات ریاست جمهوری در ایران نوشت: احمدی نژاد به احتمال بسیار مجددا رئیس‌جمهور ایران می‌شود.
این روزنامه در گزارش خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ایران اضافه کرد که رئیس جمهوری کنونی ایران اصلی‌ترین کاندیدای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است که به احتمال بسیار برای بار دوم نیز به عنوان رئیس جمهور ایران برگزیده خواهد شد.
همچنین خبرگزاری فرانسه خبر داد که کاخ سفید چهارشنبه شب از گمانه‌زنی درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران خودداری کرد.
"رابرت گیبس " ، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سئوال که کدامیک از برندگان احتمالی در انتخابات روز جمعه برای پیشنهاد گفت‌وگوی "باراک اوباما " بهتر خواهد بود، گفت: من به کاندیداها نخواهم پرداخت.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: ما ورای این موضوع قصد نداریم درباره شخص خاصی اظهار نظر کنیم. آنچه در جمعه اتفاق می‌افتد و هر نتیجه‌ای که به همراه داشته باشد، این مختص مردم ایران است که تصمیم بگیرند.
خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس " نیز در گزارشی نوشت: احمدی‌نژاد در شهرستان‌های ایران طرفداران زیادی دارد.
این خبرگزاری در عین حال نوشت : رقابت انتخاباتی در ایران به حدی نزدیک بوده است که پیش‌بینی نتیجه غیر ممکن است و احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.
همچنین روزنامه فرانسوی "فیگارو " در توصیف فضای انتخاباتی کشور نوشت: قشر محروم جامعه ایران طرفدار احمدی‌نژاد هستند و وی را فردی منتخب و لایق برای ابقا در سمت ریاست‌جمهوری می‌دانند و معتقدند سیاست‌های وی موجب پیشرفت و ترقی کشورشان در عرصه‌های مختلف خواهد شد.
مطبوعات عربی نیز نوشتند بخت احمدی‌نژاد برای پیروزی از دیگر رقبا بیشتر است.
روزنامه القدس العربی چاپ لندن با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت که محمود احمدی نژاد همچنان بخت پیروزی خود در برابر دیگر کاندیداها را حفظ کرده است.
روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق الأوسط " نیز نوشت که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کنونی ایران شانس بیشتری برای پیروزی در مقابل میرحسین موسوی رقیب اصلاح طلب خود برخوردار است.
روزنامه "القبس " چاپ کویت نیز نوشت: رقابت‌ها انتخاباتی در این دوره داغتر است و میزان مشارکت مردم نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر خواهد بود.
همچنین روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست " در گزارشی نوشت که طرفداران احمدی‌نژاد دفاع سازش‌ناپذیر وی از برنامه هسته‌ای را تحسین می‌کنند.
در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده است که حامیان احمدی‌نژاد شیوه احمدی‌نژاد درباره مسائل مربوط به هولوکاست و دفاع سازش‌ناپذیر وی از برنامه‌ هسته‌ای ایران را تحسین می‌کنند.
به علاوه پروفسور "برنار هورکاد " پژوهشگر ارشد مرکز ملی تحقیقات علمی (CNRS) فرانسه و از جمله کارشناسان متخصص در امور ایران در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی "لوموند " درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اعلام کرد: "هیچ چیز نمی‌تواند اساس انتخابات ایران را تغییر دهد. "
وی افزود: باراک اوباما دست دوستی به سوی ایران دراز می‌کند اما نمی‌تواند این کار را بطور نامحدود انجام دهد. چنانچه ایران می‌خواهد به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شود باید راه توافق و مصالحه را در پیش گیرد.
خبرگزاری فرانسه نیز شانس احمدی‌نژاد برای پیروزی درانتخابات ایران را بیشتر دانست.
این خبرگزاری در گزارشی از انتخابات ریاست جمهوری ایران با بیان اینکه مردم ایران روز جمعه پای صندوق‌های رأی می‌روند نوشت که احمدی‌نژاد شانسی بیشتر در مقایسه با دیگر نامزدها برای پیروزی دارد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش دیگری از انتخابات ایران نوشت: حامیان احمدی‌نژاد با پرچم سه‌رنگ ایران اتحاد را به نمایش گذاشته‌اند.
مرکز نظر سنجی TFT آمریکایی-اروپایی نیز در گزارشی نوشت نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از ایرانیان به "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور کنونی ایران رای خواهند داد. در این نظرسنجی 34درصد از ایرانیانی که مورد سوال قرار گرفتند به "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور کنونی ایران رای دادند و "میر حسین موسوی " تنها توانست 14 درصد از آرای پرسش شوندگان را به خود اختصاص دهد و 27 درصد نیز اظهار داشتند که نمی‌دانند به چه کسی رای خواهند داد. دیگر رقبای احمدی نژاد نظیر "مهدی کروبی " و "محسن رضایی " به ترتیب تنها 2 درصد و 1 درصد آرای پرسش شوندگان را به خود اختصاص دادند.
همچنین "خلدون الجعافره " تحلیلگر اردنی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، با اظهار شگفتی از میزان بالای مشارکت ایرانیان در عرصه انتخابات گفت: احمدی نژاد یک رئیس جمهور موفق است و بی شک او پیروز انتخابات خواهد بود.
این تحلیلگر اردنی افزود: احمدی نژاد با شجاعت وصف ناپذیر خود و ایستادگی در برابر قدرت‌های غربی و رژیم صهیونیستی، توانست عزت، افتخار و سربلندی را برای ایرانیان به ارمغان آورد. 

منبع

X