دسته
برندگان وبلاگ نویسی
دامنه های وبلاگ

تبیان من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 821263
تعداد نوشته ها : 1160
تعداد نظرات : 92
باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی باشگاه بازاریابان ایرانی
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اولین رای دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در شهر ولینگتون ، پایتخت نیوزیلند توسط یکی از دانشجویان ایرانی به صندوق انداخته شد.

به گزارش تماشاگران کار اخذ رای برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دو صندوق در نظر گرفته شده در شهرهای آکلند و ولینگتون نیوزیلند آغاز شد. به گزارش روز جمعه ایرنا، اعضای هیات نظارت و اعضای صندوق از اولین ساعات بامداد جمعه به وقت تهران در محل صندوق ها حاضر شده و کار اخذ رای به طور رسمی آغاز شده است.

پیش از شروع رای گیری با حضور معتمدین محل و اعضا شعب اخذ رای در این دوشهر مقدمات اجرایی شروع انتخابات انجام و در اولین ساعت شروع رای گیری یکی از دانشجویان ایرانی مقیم ولینگتون رای خود را به صندوق انداخت.
جمعیت ایرانیان مقیم نیوزیلند حدود 10 هزارنفر است که اکثر آنها در شهرهای آکلند و منطقه ولینگتون سکونت دارند.
بر اساس این گزارش، به دلیل اختلاف ساعت موجود، نیوزیلند اولین کشوری است که انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در آن آغاز شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند گفت: به منظور اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 2 صندوق در شهرهای آکلند و ولینگتون در نظر گرفته می شود.
برنامه جامعی برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در نیوزیلند تهیه شده بود که تا کنون همه آن برای تشویق و اطلاع رسانی مناسب به هموطنان مقیم نیوزیلند برای حضور در انتخابات اجرا شده است.
با توجه به اینکه بیشترین جمعیت ایرانیان مقیم نیوزیلند در شهرهای آکلند و ولینگتون هستند، دو حوزه انتخابیه اخذ رای در این دو شهر اختصاص یافته و سایر ایرانیان مقیم شهرهای دیگر می توانند به این نقاط سفر کرده و آرای خود را به صندق ها بریزند.
نزدیک به 10 هزار ایرانی مقیم نیوزیلند هستند که بیش از نیمی از آنها واجد شرایط رای دادن می باشند.

 

 


جمعه بیست و دوم 3 1388
X